Ryanair przestanie latać z Modlina?

2017-11-06 7:16:03

Podejmowane są konkretne działania, by Ryanaira wyrzucić lub przynajmniej utrudnić mu życie – czytamy w “Dzienniku Gazecie Prawnej”.

Spór między głównymi udziałowcami lotniska – państwowymi Polskimi Portami Lotniczymi i samorządem województwa mazowieckiego – trwa w najlepsze.

Ten pierwszy zażądał zwołania nadzwyczajnego zgromadzenia akcjonariuszy Modlina, gdzie jednym z tematów będzie dyskusja nad potencjalnym przedwczesnym rozwiązaniem umowy z Ryanairem i skutkami takiego kroku.

– Moim zdaniem sprawy zmierzają ku temu, by wyrzucić Ryanaira z Polski. Bo jest on rzekomo głównym konkurentem dla LOT-u – zdradza w rozmowie z “DGP” skarbnik województwa mazowieckiego Marek Miesztalski.

Ewentualny koniec współpracy z Ryanairem może oznaczać koniec lotniska w Modlinie, gdzie irlandzka linia jest jedynym przewoźnikiem.

W związku z tym władze Mazowsza są gotowe na bardziej radykalne kroki – w grę wchodzi przejęcie udziałów PPL przez zewnętrznego inwestora i wniosek o interwencję ze strony wicepremiera Mateusza Morawieckiego.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *