Facebook

Ruch wahadłowy od soboty!

2015-09-01 7:11:16

Od 5 września od godziny 10:00 w rejonie przebudowywanego skrzyżowania ul. Warszawskiej z ul. gen. Thommee (DW 631 i DK 85) będzie obowiązywał ruch wahadłowy

Od soboty, by dostać się do centrum miasta, mieszkańcy będą musieli pokonać sygnalizację świetlną. Wszystko przez roboty, które mają miejsce na ulicy Warszawskiej.

Informację na ten temat przesłał do Urzędu Miejskiego wykonawca inwestycji pn. “Przebudowa ul. Warszawskiej oraz budowa i przebudowa ul. Modlińskiej”, którym jest firma Bilfinger Infrastructure S.A.

Czas trwania wahadłowej organizacji ruchu na tym odcinku przewidywany jest na ok. 4 tygodnie, co wiąże się z jeszcze większymi korkami i utrudnieniami dla mieszkańców.

Przypomnijmy, 19 sierpnia zamknięto ul. Paderewskiego. Z ruchu wyłączona jest cała jezdnia od ronda na DW 631 (przy Cechu) do zatoki autobusowej przy bibliotece. Planowany termin wykonywania prac (zamknięcia drogi) to ok. 6 tygodni.

Do tego – na odcinku od wjazdu do miasta do wjazdu na targowisko włącznie – zamknięta dla ruchu jest ulica Warszawska. Prace budowlane mają tam w sumie potrwać około 3 miesięcy.

– Chyba zacznę jeździć pociągiem, bo do Nowego Dworu nie będzie jak się dostać – żali się 30-letnia pani Ania z Pomiechówka. – Już teraz wyjazd z miasta zajmuje ponad 20 minut, a jak wprowadzą ruch wahadłowy, będziemy mieć tu korki jak w Warszawie.

Adam Balcerzak

 

Podobne artykuły

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…