Facebook
Rozśpiewane “orzełki”

2016-05-12 11:02:44

Walka o Czosnowskiego Orła trwa w zaparte. W sobotę 7 maja odbyło się pierwsze wydarzenie ku odnowieniu pomnika.

Zorganizowane w czosnowskiej remizie strażackiej widowisko przyciągnęło niemałą liczbę osób. Wszyscy dokładnie wiedzieli, po co się tu znajdują i zgodnie chcieli wesprzeć inicjatywę, o której szerzej pisaliśmy w poprzednim numerze Tygodnika.
Na scenie znalazło się wielu utalentowanych wokalnie mieszkańców naszego powiatu. Wystarczy wspomnieć o chórze z Gimnazjum nr 2 z Nowego Dworu Mazowieckiego, popularnych “Czosnowianach” czy Katarzynie Koseskiej, Marcinie Kubuszewskim i Leszku Krajczyńskim z Kaliszek. Swoim śpiewem artyści wprowadzili gości w niesamowitą patriotyczną atmosferę.
W widowisku słowno-muzycznym nie mogło zabraknąć “słowa”. Piękne wiersze o tematyce patriotycznej recytowali uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Kazunia Nowego.
Przez cały czas trwania imprezy nabywać można było symboliczne cegiełki. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na rzecz przywrócenia niepodległościowego pomnika na jego prawowite miejsce.
– W sali aż wrzało od patriotyzmu. Było czuć ogromną determinację w zgromadzonych tam osobach – komentował Paweł, który nie pochodzi z naszego powiatu, a historię pomnika poznał właśnie w czasie widowiska.

Klaudia Frączak

zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz

Podobne artykuły

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *