Facebook

Rozmowy trwają. Kiedy efekty?

2016-03-11 9:29:57

26 lutego Burmistrz Gminy Zakroczym – Artur Ciecierski spotkał się z kierownikiem rejonu Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Czego dotyczyła rozmowa?

Egipskie ciemności na węźle Modlin i moście na Wiśle oraz źle ustawione znaki drogowe – to problemy, z którym Zakroczym zmaga się od dawna. Z zapewnień Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wynika, że to już niedługo się zmieni.
W tej sprawie 26 lutego odbyło się spotkanie burmistrza gminy z kierownikiem rejonu GDDKiA. W czasie tego spotkania długo dyskutowano na temat poprawy oświetlenia na węźle Modlin oraz na moście na Wiśle.
– W związku z tym, że to oświetlenie było wiele lat wyłączone i trzeba je wyremontować oraz konserwować, to troszkę potrwa. Dostałem zapewnienie, że w tym roku węzeł Modlin i most Wiślany zostanie oświetlony. Na tym etapie nie podano mi jednak konkretnego terminu – powiedział w rozmowie z naszą redakcją burmistrz Artur Ciecierski.
Znaki na granicy Gmin Nowy Dwór Mazowiecki i Zakroczym usytuowane są w złym miejscu i to również ma się zmienić w tym roku.
– Rozmawialiśmy z kierownikiem GDDKiA o tym, by znaki ustawione były zgodnie z granicami miast Nowy Dwór Mazowiecki i Zakroczym. Nasza granica, jadąc od Nowego Dworu Mazowieckiego po lewej stronie, to jest początek ogródków działkowych przy skręcie do Twierdzy, więc tutaj powinny stać tablice. Znaki będą ustawione tak, by było widać, gdzie się Zakroczym kończy, a gdzie się zaczyna. Projekt ten został przez Komendę Powiatową Policji zaopiniowany pozytywnie i został skierowany do wykonania – dodał Ciecierski.
Mieszkańcy mogą mieć bowiem nadzieję, że już niedługo ciemność stanie się jasnością oraz że nikt nie pomyli już Nowego Dworu Mazowieckiego z Zakroczymiem.

Adam Balcerzak

Podobne artykuły

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…