Rozbili “rodzinny interes”

2016-08-04 11:41:38

Blisko 47 000 sztuk papierosów, 53 litry alkoholu niewiadomego pochodzenia oraz 16 kg krajanki tytoniowej o łącznej szacunkowej wartości 45 tysięcy złotych ujawnili funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa/Modlin w Nasielsku.

W ramach akcji wymierzonej w przestępczość gospodarczą, a w szczególności przemyt i handel wyrobami akcyzowymi, funkcjonariusze Straży Granicznej przeszukali dwie posesje należące do 65-letniego mężczyzny oraz jego synów 38- i 42-latka. Na miejscu, a dokładnie w garażu i w mieszkaniu, a także w zaparkowanych przed posesją samochodach, funkcjonariusze Straży Granicznej zabezpieczyli blisko 47 000 sztuk papierosów bez wymaganych znaków akcyzy, pochodzących z przemytu.
Funkcjonariusze zarekwirowali również 53 litry alkoholu o 90% stężeniu oraz 16 kg krajanki tytoniowej. Łączna wartość nielegalnego towaru wyniosła 45 000 złotych.
Na miejscu zatrzymano 3 mężczyzn (ojca i dwóch braci), których przesłuchano w charakterze podejrzanych. Mężczyźni przyznali się do zarzucanego im czynu, czyli posiadania nielegalnego towaru akcyzowego. Jak oświadczyli, papierosy skupowali od przypadkowych osób tzw. mrówek i po zgromadzeniu większej ilości odsprzedawali je z wielokrotnym zyskiem na terenie północnych powiatów woj. mazowieckiego.
Wartość uszczuplenia należności podatkowych na szkodę Skarbu Państwa wyniosła w tym przypadku blisko 73 tys. złotych. Nielegalny towar został zabezpieczony. Sprawę nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Pułtusku.

red.

Podobne artykuły

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *