Roszady na lotnisku

2022-09-19 6:48:55

Jak informuje zarząd Portu Lotniczego Warszawa-Modlin, od 31 października br. swoje połączenia z lotniska uruchamia kolejny przewoźnik. Tymczasem irlandzki Ryanair tnie dotychczasową siatkę lotów


Nowy przewoźnik to mołdawska linia Air Moldowa, która będzie realizować loty do stolicy Mołdawii – Kiszyniowa. Loty będą odbywały się trzy razy w tygodniu w poniedziałki, środy i soboty. Już teraz można kupić bilety, których ceny kształtują się na poziomie ok. 60 euro.

Irlandczycy zawieszają niektóre połączenia

W dniu 6.09 br. odbyła się konferencja prasowa, podczas której szef irlandzkiej linii Ryanair Michael O`Leary ogłosił cięcia lotów z Modlina. Jednocześnie wskazał, że to działania Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze” (jeden z udziałowców lotniska) prowadzą do tego, że jego linia nie może rozwijać się w Modlinie. Chodzi o blokowanie przez PPL rozbudowy terminala w podwarszawskim porcie.
Nie pozostaje nam nic innego, jak zmniejszyć operowanie z tego lotniska i to już w najbliższym sezonie zimowym. Kolejne cięcia przyjdą latem 2023. Żałujemy, że lotnisko w Modlinie odrzuciło długoterminową umowę o rozwoju, która w ciągu 8 lat pozwoliłaby podwoić ruch i dochody z Ryanaira. Przy tym z trzech udziałowców, tylko PPL blokuje rozwój – powiedział Michael O`Leary podczas konferencji. Dodał, że nie przewiduje nawiązania współpracy z lotniskiem w Radomiu, a niektóre kierunki zostaną przeniesione np. do Łodzi czy Krakowa.
W sezonie zimowym zostaje zawieszony jedyny krajowy kierunek z Modlina do Szczecina. Nie polecimy również do włoskiej Pizy, hiszpańskiej Walencji oraz czeskiej Pragi i Kowna na Litwie.
Szef irlandzkich linii słynie z ostrych decyzji biznesowych. Czy to tylko twardy element negocjacyjny w rozmowach nad kształtem przyszłej umowy z Modlinem czy zapowiedź przeprowadzki Ryanaira na inne lotniska? To się okaże.

MM

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…