Facebook
Rosja dała się we znaki

2015-08-05 10:45:48

Z mieszanymi uczuciami nasz młody tenisista będzie wspominał wyjazd do stolicy Rosji na Mistrzostwa Europy U-16 (20-26 lipca)

Z jednej strony w grze pojedynczej nie poszło mu tak, jak sobie zaplanował; z drugiej – w grze deblowej było nadspodziewanie dobrze.

Już po losowaniu drabinki deblowej można było stwierdzić, że droga do złota nie będzie usłana różami. Nasza para rozstawiona z numerem 5 już w I rundzie wylosowała silny duet z Serbii, aby w kolejnej zmierzyć się z jeszcze mocniejszymi Brytyjczykami.

Ćwierćfinał to teoretycznie najsilniejsza para Mistrzostw Europy, czyli turniejowa jedynka – Czesi Rikl/Jourousek. Cel minimum – ćwierćfinał, a cel maksimum – medal i to nieważne jakiego koloru.

Polacy z rundy na rundę stanowili coraz większy monolit na korcie, przez co bardziej zaczynali ufać swoim tenisowym umiejętnościom i sobie nawzajem. Apogeum jakości gry nasi reprezentanci osiągnęli w finale, gdzie zmierzyli się z gospodarzami – rosyjską parą Dubryvnyi/Sokolovskiy.

Pierwszy set to nerwowa gra z obu stron, jednak więcej zimnej krwi wykazali Polacy. Drugi set toczył się pod dyktando Rosjan. O złotym medalu miał zatem rozstrzygnąć supertiebreak. Lepiej weszli w niego Rosjanie i Polski debel przegrywał już 4/6. Od tego momentu Polacy zaczęli grać bezbłędnie, wygrywając 6 punktów z rzędu i ostatecznie triumfując 10/6!

Odpoczynek po indywidualnych Mistrzostwach Europy i świętowanie po zdobyciu złotego medalu nie będą jednak długie, ponieważ już w poniedziałek (27.07) razem z kolegami z drużyny Kacper wylatuje na drużynowe Mistrzostwa Europy do Włoch (Bari), gdzie będzie walczył o awans do finałów we Francji oraz o awans do Mistrzostw Świata U-16 w Meksyku.

Kacper jest stypendystą Burmistrza Miasta Nowy Dwór Mazowiecki. Jest członkiem zawodowej grupy tenisowej Warsaw Tennis Team Promotion.

 

Wyniki polskiej pary na ME w Moskwie:

I runda (5) Żuk/Fryze [POL] vs Butulija/Miladinovic [SRB] 6/4, 7/5

II runda (5) Żuk/Fryze[POL]  vs Hersey/Molloy [GBR] 6/4, 7/6(3)

ćwierćfinał (5) Żuk/Fryze [POL] vs (1) Rikl/Jourosek [CZE] 6/2, 6/3

półfinał (5) Żuk/Fryze [POL] vs (3) Forti/Ramazzotti [ITA] 6/4, 6/2

finał (5) Żuk/Fryze [POL] vs (7) Dubrivnyi/Sokolovskiy [RUS] 6/3, 4/6 10/6

 

Podobne artykuły

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *