Rolety Okienne – czyli jak najlepiej osłonić się przed słońcem

2020-02-12 2:59:04
Rolety okienne to jedna z najpopularniejszych osłon chroniących przed nadmiernym nasłonecznieniem. Nie można się temu dziwić, gdyż są dostępne w wielu kolorach. Można też dobrać rodzaj tkaniny do własnych preferencji i warunków panujących w danych pomieszczeniu.

 

Warto też znać inne rodzaje osłon okiennych. Tutaj ciekawą propozycją mogą być żaluzje drewniane, o których wspominamy poniżej. Sprawdź, dlaczego warto zainteresować się roletami i żaluzjami. Przekonaj się, które z tych rozwiązań będzie lepiej pasowało do Twojego mieszkania lub domu.

Rolety w kasecie – bezinwazyjny montaż i wiele możliwości do wyboru

Rolety w kasecie to jedno z najchętniej wybieranych rozwiązań z zakresu osłon okiennych. Dostępne one są w kilku podstawowych wersjach. Na szczególną uwagę zasługują tutaj rolety typu dzień noc. Pozwalają one na lepszą kontrolę tego, ile światła wpada do wnętrza domu, w porównaniu do tradycyjnych rolet. Jest to możliwe dzięki specjalnej tkaninie w pasy. Na przemian są one przeźroczyste i nieprzeźroczyste. Specjalny mechanizm sterujący pozwala na ich ustawienie tak, aby nachodziły na siebie lub były ułożone na przemian.

Inną ciekawą propozycją są rolety zadrukowane nowoczesnymi wzorami, które będą pasowały zarówno do pokoi młodzieżowych, jak i salonów. Jest też specjalna kolekcja rolet dziecięcych. Wszystkie dostępne modele możesz zobaczyć na stronie: http://www.karnix.pl/rolety-marki-karnix-galeria-produktow.html.

Rolety dachowe – idealne rozwiązanie na poddasze

Drugą propozycją wartą uwagi są rolety dachowe. Idealnie sprawdzają się na poddaszach, dzięki temu, że mają specjalne prowadnice przytrzymujące tkaninę blisko skrzydła okiennego. Takie rozwiązanie pozwala na uniknięcie efektu „łopotania” tkaniny przy uchylonym czy otwartym oknie. Rolety tego typu są pozbawione sznurka lub koralików do sterowania. Mają za to mechanizm samoistnie zaciągający roletę do góry. Dodatkowo wysokość tkaniny można zablokować na jednym z trzech poziomów. To daje dobrą kontrolę nad tym, ile światła dziennego dostaje się na poddasze. Również i tutaj można wybierać spośród wielu propozycji kolorystycznych, a także rodzajów tkanin. Produkty możesz zobaczyć na stronie wyżej wspomnianego producenta.

Osłony okienne – nie tylko rolety. Poznaj zalety żaluzji drewnianych

Zupełnie innym rodzajem osłon okiennych są żaluzje. Jeżeli decydujesz się na taki rodzaj produktu osłaniającego okna przed słońcem, zwróć uwagę na modele wykonane z drewnianych lameli. Ocieplą one pomieszczenie, a także dodadzą mu nowoczesnej elegancji. Żaluzje wykonane z drewna warto wybrać jeszcze z kilku innych powodów. Przede wszystkim przy pełnym zamknięciu dobrze chronią wnętrze przed nadmiernym nasłonecznieniem. Mają też dobre właściwości izolacyjne, dzięki czemu stanowią również ochronę przed nadmiernym przegrzewaniem się. Wiele osób decyduje się na takie rozwiązanie także ze względu na to, że żaluzje można montować na wiele sposobów. Najchętniej wybierany jest montaż bezinwazyjny na ramie okiennej. Jednak, gdy jest on niemożliwy, można zdecydować się na mocowanie na ścianie lub do sufitu. Więcej na ten temat przeczytasz na stronie producenta żaluzji drewnianych, marki Karnix – http://www.karnix.pl/zaluzje-drewniane-9870.html.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *