Rodzina 500 plus. Uwaga na oszustów

2017-08-23 1:31:34

Jeżeli zadzwoni do ciebie rzekomy pracownik Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, prawdopodobnie jest to próba wyłudzenia pieniędzy. Resort rodziny poinformował, że nie ma nic wspólnego z takimi osobami.

Ostatnio do ośrodków pomocy społecznej zaczęły dzwonić osoby, które twierdzą, że są nadzorującymi MOPS-y inspektorami z MRPiPS. Fałszywi inspektorzy stwierdzają brak wymaganych szkoleń wśród pracowników ośrodków. Wskazują np. na obowiązek ukończenia szkolenia „Teorie procedur i bezpieczeństwa”, ale nie podają do siebie numeru telefonu kontaktowego.

– Minister Elżbieta Rafalska ostrzega przed oszustami podającymi się za pracowników Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Informujemy, że Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej nie ma nic wspólnego z osobami, które zgłaszają się ostatnio telefonicznie do ośrodków pomocy społecznej i wzywają do rzekomo obligatoryjnego udziału w płatnych szkoleniach. Nie podają przy tym kontaktu do siebie. To próba wyłudzenia pieniędzy – poinformował resort rodziny w oficjalnym komunikacie z 18 sierpnia.

Oszuści nakłaniają do zakupu szkoleń i utrzymują, że trzeba dokonać opłaty za udział w szkoleniu w dodatkowym terminie, ponieważ okres, kiedy szkolenie było dofinansowane, już minął. Grożą też konsekwencjami służbowymi wobec osób, które nie ukończą szkolenia. – Wszystkie te informacje są fałszywe i są próbą wyłudzenia pieniędzy. Sprawy takie należy niezwłocznie zgłaszać na policję – podkreśla Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…