Rezonans na NFZ w nowodworskim szpitalu

2022-10-07 12:08:23

Od 3.10 br. w Nowodworskim Centrum Medycznym można wykonać badanie rezonansem magnetycznym w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia. Po roku funkcjonowania komercyjnej pracowni pacjenci doczekali się bezpłatnej diagnostyki


Pracownia Rezonansu Magnetycznego w nowodworskim szpitalu została uruchomiona blisko rok temu przez prywatny podmiot. Do tej pory badania można było wykonać jedynie za pełną odpłatnością. Od października br. wszyscy posiadający skierowanie od lekarza specjalisty mogą zapisać się na badanie finansowane przez NFZ.
Pracownia dysponuje nowoczesnym i zaawansowanym aparatem, który zapewnia nie tylko dokładność obrazowania, ale i komfort pacjentów. Urządzenie jest ciche z regulowaną wentylacją i oświetleniem. Sprzęt jest przyjazny nie tylko dorosłym, niezależnie od ich masy ciała i wzrostu, ale również przeznaczony do badań dzieci. Przy pomocy aparatu można wykonać rezonans magnetyczny: głowy, kręgosłupa, układu kostno-stawowego, szyi, jamy brzusznej, miednicy mniejszej, prostaty czy tkanek miękkich. Urządzenie ponadto wykonuje mammografię, cholonogiografię (badanie dróg żółciowych, angiografię (badania naczyniowe), badanie wątroby z kontrastem.
Jest to duże udogodnienie dla mieszkańców powiatu nowodworskiego, gdyż wcześniej badanie RM w ramach NFZ można było wykonać tylko w podmiotach leczniczych powiatów ościennych m.in. legionowskiego i płońskiego – informuje dyrekcja NCM.
Zapisy prowadzi rejestracja pod nr tel. 23 661 84 20, e-mail:  rejestracjandm@rezonasciechanow.pl.

MM

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…