Ratują lokalne nazwy

2016-06-16 11:18:02

W trakcie ostatniej sesji wręczono nagrody i wyróżnienia laureatom konkursu “Ratujemy lokalne nazwy” pod patronatem wójta gminy Dariusza Bieleckiego oraz radnego powiatowego Andrzeja Lenarta.

31 maja został rozstrzygnięty konkurs “Ratujemy lokalne nazwy”, który miał na celu wyszukanie przez uczestników nazw interesujących terenów, używanych przez mieszkańców gminy Pomiechówek. Okazało się, że wśród lokalnej społeczności nadal funkcjonują nazwy takie jak Macharzeniec, Berencizna, Dół Wiktorowicza, Jeziorko Weszka czy Kapuśniak.
Konkurs odbył się w dwóch kategoriach: OPEN i UCZNIOWIE. Organizatorzy byli pod wrażeniem prac przesłanych przez uczestników. Podkreślili również, że najważniejszym celem było to, by mieszkańcy poznali uroki gminy.
– Dzieci poszły w teren, rozmawiały i zapoznały się z historią rodziny i okolic, a zarazem poznały piękne miejsca naszej gminy – powiedział Andrzej Lenart. Dodał również, że pomimo rozstrzygnięcia konkursu nadal napływają pojedyncze zgłoszenia z opisem terenów i lokalnych nazw. Urząd ma w planach przygotować mapę na podstawie zebranych materiałów i zaznaczyć na niej najciekawsze miejsca Pomiechówka.

Nagrodzeni w konkursie zostali:

Kategoria OPEN
miejsce 1 – Eugeniusz Fabisiak oraz Andrzej i Alicja Mołoszyn

 Wyróżnienie:
Małgorzata Gajewska
Grzegorz Krzemiński
Janusz Peczyński

Kategoria UCZNIOWIE
miejsce 1 – Magdalena Madeńska
miejsce 2 – Kamila Kiliś
miejsce 3 – Aleksandra Witkowska 

 Wyróżnienia:
Alicja Otowska
Weronika Fijałkowska
Michalina Pepel
Julia Pałac
Natalia Ziemińska
Szkoła Stare Orzechowo

 

Podobne artykuły

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *