Ratowniczy pokaz psich umiejętności

2017-06-23 2:00:35

Zwieńczeniem manewrów grup ratowniczych Ochotniczych Straży Pożarnej, jakie odbyły się na terenach wojskowych Modlina Twierdzy oraz Grochal (gm. Leoncin), był nie tylko pokaz strażackich umiejętności.

Sekcja Poszukiwawczo-Ratownicza Ochotniczej Straży Pożarnej Ratownictwo Wodne w Modlinie zaprosiła 17 czerwca wszystkich sympatyków ratownictwa, właścicieli psów, a także całe rodziny do wzięcia udziału w imprezie organizowanej na terenie Cytadeli Twierdzy Modlin. Gwoździem programu była akcja poszukiwania zaginionych.

Podczas wydarzenia można było zobaczyć trzydzieści psów ratowniczych z całej Polski. Więcej, każdy mógł podziwiać ich pracę podczas zdarzeń losowych zagrażających ludzkiemu życiu i zdrowiu, a także dowiedzieć się, jak planowana jest sama akcja poszukiwawcza.

Spacerujący po Cytadeli mogli także zobaczyć najnowocześniejszy sprzęt, jaki strażacy, nie tylko ochotnicy, używają podczas rzeczywistych akcji.

Organizatorzy zadbali również o efekty praktyczne wydarzenia. Goście, szczególnie dzieci, mogli bowiem nie tylko zobaczyć akcje ratownicze, ale także nauczyć się prawidłowego zachowania podczas zaginięcia, a także posiąść wiedzę i umiejętności z zakresu pierwszej pomocy z wykorzystaniem defibrylatora AED.

PK

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…