Facebook

Przeżyli ze sobą już pół wieku!

2017-10-18 12:19:21

W niedzielne popołudnie (8.10) w Centrum Integracji Społecznej w Pomiechówku odbyła się uroczystość wręczenia medali za długoletnie pożycie małżeńskie.

Złote Gody obchodziło w tym roku aż 18 par: Teresa i Mieczysław Fabisiakowie, Urszula i Jan Gorzkowscy, Teodozja i Waldemar Gręziak, Urszula i Maciej Hołocińscy, Wiesława i Janusz Juszczykowie, Krystyna i Wojciech Kilisiowie, Jadwiga i Jerzy Łazarscy, Maria i Zbigniew Malinowscy, Stanisława i Wiesław Mierzejewscy, Urszula i Tadeusz Nowakowscy, Maria i Zbigniew Oczakowie, Marianna i Grzegorz Rozalscy, Wiesława i Bronisław Sawiccy, Zenona i Edward Waśniewscy, Teresa i Leonard Władykowie, Maria i Tadeusz Woszczykowie, Hanna i Jan Wysoccy.

Przybyłych jubilatów, seniorów i gości powitała dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Agnieszka Brzezińska-Brańska, zapraszając jednocześnie do wysłuchania programu słowno-muzycznego pt. „Oby do wesela!” w wykonaniu Zespołu Teatralnego Seniorów DESA. Program powstał pod kierunkiem Janki Patockiej, a występowi akompaniował Maciej Nowicki.

Słowo do zebranych wygłosił wójt gminy Dariusz Bielecki. Zwrócił uwagę na znaczenie małżeństwa w obecnych czasach; na to, jak ważny przykład dają wszystkim obecni na sali jubilaci.

Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Maria Kosela pogratulowała jubilatom przeżytych wspólnie lat oraz rozpoczęła część oficjalną uroczystości. Wójt gminy dokonał aktu wręczenia medali, przyznanych przez prezydenta RP.

Każda z wyróżnionych par otrzymała – oprócz prezydenckich odznaczeń – także kwiaty i słodkie upominki, a następnie została poproszona do pamiątkowej fotografii. Uroczystość zakończyło wspólne zdjęcie, gromkie „Sto lat!” oraz degustacja pysznego tortu.

Szanownym Jubilatom życzymy kolejnych lat wspólnej drogi w znakomitym zdrowiu, życzliwości bliskich i wzajemnej gorącej miłości.

pomiechowek.pl

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…