Facebook
Przeżyj niezapomniane wczasy żeglarskie na Mazurach 2019!

2019-01-15 1:35:28
Wypoczynek nad wodą jest jedną z najpopularniejszych form spędzania wakacji. Wiadomo, że letni czas, oprócz wylegiwania się na słońcu, sprzyja również przeżywaniu niezapomnianych przygód! Dlaczego by w takim razie nie połączyć wszystkich tych czynników i nie pojechać na obóz żeglarski? Zapraszamy!

 

Żeglowanie na Mazurach – naładuj się pozytywną energią

Lato to czas zawierania nowych przyjaźni i dobrej zabawy. Żeglarstwo jest sportem zespołowym, w którym załoga spędza ze sobą dużo czasu i uczy się dobrze zorganizowanej współpracy, dzięki czemu więzi, jakie powstają między jej członkami są dużo trwalsze niż na innego rodzaju koloniach. Często załogi wracają na obozy żeglarskie w tym samym składzie rok w rok, mimo, że na co dzień dzieli ich czasem nawet wiele setek kilometrów! Żeglarstwo łączy ludzi – wiadomo to nie od dziś.

Obóz żeglarski organizowany przez Szkołę Żeglarstwa Puntovita jest idealną okazją do tego, by wypocząć w aktywny sposób i nabrać sił przed kolejnym rokiem pełnym wyzwań!

Żeglarstwo i Mazury to idealne połączenie dla każdego, kto lubi przygody – tutaj każdy dzień jest ich pełen. Co wieczór śpimy w innym miejscu – raz jest to wygodny port ze wszystkimi dogodnościami, innym razem miejsce przy dzikim brzegu, gdzie śpiewamy szanty przy ognisku i pieczemy kiełbaski oraz grillujemy warzywa.

Obozy na Mazurach mają to do siebie, że czas na nich płynie inaczej: według naszego kalendarza może upłynąć tylko jeden dzień, ale każdy ma wrażenie, że ma za sobą już tydzień dobrej zabawy!

Żeglarstwo to sport nie tylko dla bogatych

Zastanawiasz się, czy trzeba dać obedrzeć się ze skóry, aby zafundować dziecku wczasy żeglarskie? Nic się nie martw, wcale nie ma potrzeby zaciągania kredytu w trzech bankach! Mit głoszący, że żeglarstwo jest elitarnym sportem jedynie dla ludzi majętnych, na szczęście odchodzi powoli do lamusa.

Elitarny – w pewnym sensie tak, ponieważ nasi instruktorzy dbają o to, by przekazać załogom podstawowe elementy etykiety żeglarskiej, czyli zasad dobrego wychowania w świecie żeglarskim. Nie znaczy to jednak, że kolonie żeglarskie muszą być drogie!

Obóz żeglarski jest zwykle tańszy od przeciętnego obozu konnego, a także wielu innych obozów sportowych. Ceny naszych rejsów dla młodzieży szkolnej zaczynają się od 790 zł/os. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą organizowanych przez nas wycieczek szkolnych. Natomiast dla dorosłych idealnym (i tanim!) wyborem może okazać się nasza majówka żeglarska 2019 na Mazurach lub nasz żeglarski sierpień 2019 na Ekspedycji Mamry.

Zdaj egzaminy żeglarskie – steruj samodzielnie jachtem

Nasz obóz szkoleniowy dla dorosłych jest idealną okazją, by rozpocząć swą przygodę z żeglarstwem „na serio”. Podczas trwania obozu nasza doświadczona kadra instruktorska zadba o to, by nauczyć Was niezbędnych umiejętności potrzebnych do samodzielnego prowadzenia jachtu.

Na koniec wyjazdu każdy chętny będzie mógł przystąpić do egzaminu na patent Żeglarza Jachtowego. Dokument ten uprawnia do prowadzenia jachtów żaglowych po wodach śródlądowych bez ograniczeń. Jeżeli myślicie o tym, by wypłynąć kiedyś na rodzinne wakacje pod żaglami, jest to idealna okazja do tego, by zrobić w tym kierunku pierwszy krok!

Dołącz do szkoły żeglarstwa Puntovita i żegluj w pełni legalnie

Dokumentem, który uprawnia do prowadzenia jachtów żaglowych po śródlądziu bez ograniczeń, a po wodach morskich w porze dziennej do dwóch mil morskich od brzegu jest patent żeglarski. Jeżeli chcesz poruszać się po mazurskich jeziorach – musisz odbyć niezbędne szkolenia żeglarskie. Bez okazania tego dokumentu prawdopodobnie nie uda Ci się wypożyczyć żadnej żaglówki.

Co prawda prawo polskie stanowi, że jachty do 7,5 metra długości kadłuba można prowadzić bez żadnego dokumentu, jednak w praktyce prawie nigdy się nie zdarza, aby jakikolwiek armator udostępnił swój sprzęt komuś, kto nie posiada nawet patentu Żeglarza Jachtowego. Dlatego właśnie zapraszamy na nasz obóz żeglarski, gdzie nauczymy Cię żeglarstwa, będziesz miał okazję zdobyć uprawnienia żeglarskie i spędzisz wyjątkowe wakacje!

Imprezy żeglarskie z podziałem na grupy wiekowe

Nasze obozy żeglarskie dla młodzieży charakteryzują się profesjonalnym i dopasowanym do każdej grupy wiekowej podejściem.

Na kolonie żeglarskie organizowane przez Puntovitę przyjeżdżają uczestnicy od 11 do 18 lat. Załogi podzielone są w taki sposób, by grupy pływające wspólnie na jachcie były w podobnym wieku. Załoganci powyżej 14 lat mogą zapisać się na obóz szkoleniowy na patent Żeglarza Jachtowego, po którym chętni będą mogli przystąpić do egzaminu na patent.

W trakcie takiego obozu kadra instruktorska zadba o dobre wyszkolenie żeglarskie uczestników, zarówno praktyczne jak i teoretyczne. Młodsi obozowicze są otoczeni szczególną opieką. W jednej załodze jest zwykle 5-6 osób, więc na tak nieliczną grupę przypada jeden instruktor, co na innych obozach lub koloniach jest niemalże niespotykane.

Na zwykłych koloniach letnich przypada zwykle nie mniej niż kilkunastu uczestników na jednego opiekuna. Do opieki nad najmłodszymi załogami oprócz instruktora, który zadba o bezpieczeństwo Waszych pociech podczas żeglugi oraz nauczy ich licznych umiejętności żeglarskich, w tym pracy żaglami i sterem, na pokładzie znajduje się także zwykle dodatkowy opiekun kolonijny, który pomaga jeszcze lepiej czuwać nad młodymi adeptami sztuki żeglarskiej.

Obozy żeglarskie

Oprócz obozów szkoleniowych, nasza oferta może zainteresować także osoby, które posiadają już patent żeglarski, ale lubią spędzać czas na żaglach wśród rówieśników, a także osoby, które patentu nie mają, ale nie mają potrzeby się szkolić, chcieliby jednak popływać jachtem, cieszyć się wodą i słońcem. Takie osoby zapraszamy na nasze obozy turystyczne na Mazurach.

Tego typu obóz żeglarski jest dobrym wyborem dla każdego, kto lubi wodę, sport i przygody. Uczestnicy obozu turystycznego również nauczą się podstawowych umiejętności żeglarskich, zwiedzą piękną krainę Wielkich Jezior Mazurskich i odetchną czystym powietrzem zapominając o szkole i codziennych obowiązkach.

Rejsy żeglarskie

Nasze rejsy żeglarskie to nie tylko oferty skierowane do młodzieży. Organizujemy także tygodniowe rejsy szkoleniowe dla dorosłych, podczas których nasi instruktorzy nauczą Was najważniejszych umiejętności i wiedzy potrzebnych do samodzielnego prowadzenia jachtu. Każdy obóz żeglarski zakończony jest egzaminem na patent Żeglarza Jachtowego dla osób chętnych.

Ponadto interesującą ofertą dla grup lub rodzin mogą być nasze rejsy żeglarskie jachtem po Mazurach, które organizujemy na życzenie Klienta. Zrobienie patentu Żeglarza Jachtowego może być pierwszym krokiem do tego, by w przyszłości samemu poprowadzić rodzinny rejs mazurski!

Kolonie żeglarskie

Organizowane przez nas kolonie żeglarskie są świetnym pomysłem dla młodzieży oraz starszych dzieci i każdego, kto lubi słońce, wodę i zapach przygody! Zawsze dobieramy odpowiednio grupy w taki sposób, by każdy z uczestników znalazł się wśród koleżanek i kolegów o podobnym wieku. Wszyscy nasi kursanci nauczą się wielu przydatnych umiejętności żeglarskich, a ci starsi będą mieli okazję do podejścia do egzaminu na patent Żeglarza Jachtowego.

Niezależnie jednak od wieku, każdy będzie miał okazję zdobyć doświadczenie w pływaniu jachtem, obsłudze żagli oraz instalacji jachtowych. Wieczorami natomiast na wszystkich czekają wspólne zabawy i ciekawe spędzanie czasu, zawsze pod czujnym okiem naszej doświadczonej kadry instruktorskiej. Ogniska i śpiewanie szant to nie jedyne rozrywki, które mamy do zaoferowania. Często słuchamy propozycji samych uczestników i w miarę naszych możliwości organizujemy im czas tak, by mogli go spędzić w jak najprzyjemniejszy sposób.

Kursy żeglarskie

Nasza oferta to nie tylko wczasy żeglarskie. Owszem, to przede wszystkim Mazury, żeglowanie ale i zdobywanie doświadczenia i nowych umiejętności. Obóz żeglarski, rejs szkoleniowy czy majówka to dobra sposobność do tego, by zdobyć lub doszlifować już posiadane żeglarskie umiejętności.

Wśród organizowanych przez nas rejsów znajduje się cały wachlarz ofert, więc każdy może znaleźć coś dla siebie! Latem organizujemy obozy żeglarskie turystyczne lub szkoleniowe dla młodzieży oraz tygodniowe rejsy szkoleniowe dla dorosłych i studentów na Mazurach.

Więcej: http://matfiz24.pl/obozy-zeglarskie-dla-mlodziezy-mazury

Poza ścisłym sezonem możesz pojechać z nami na szlak Wielkich Jezior Mazurskich w maju i zobaczyć jak wygląda majówka na Mazurach w naszym wydaniu. Zapraszamy do udziału w naszych rejsach i szkoleniach oraz do zapoznania się z naszą pełną ofertą.

Comments

comments

1 komentarz

  1. Kolorowa odpowiedz

    Rejs to genialny pomysł, chociaż pewnie podoba mi się tak bardzo bo sama też na niego wpadłam, tyle tylko, że ja dłuższy rejs po Wyspach Kanaryjskich z Itaki itaka.pl/rejsy-statkiem/pomysl-na-prezent/ wykupiłam i to jest świetna sprawa, wydaje się, że niby wypoczynek taki na statku mogłby być nużący ale tam jest tak aktywnie to rozplanowane, że nie sposób się nudzić i na statku i na lądzie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *