Facebook
Przed czym chroni i jak wybrać ubezpieczenie mieszkania w Nowym Dworze Mazowieckim?

2022-11-18 10:31:02

Ubezpieczenie mieszkania jest stosunkowo tanie, a pozwala na finansowe zabezpieczenie się przed skutkami szkód materialnych powstałych w nieruchomości. Dowiedz się, przed czym dokładnie chroni ta polisa i jak ją wykupić na najkorzystniejszych warunkach w Nowym Dworze Mazowieckim.

Przed czym chroni ubezpieczenie nieruchomości?

Odpowiedź na pytanie zawarte w nagłówku zależy od tego, jaki wariant polisy weźmie się pod uwagę. Ubezpieczenia domu na ubezpieczeniemieszkania.pl i w innych miejscach w Internecie oraz u agentów działających w Nowym Dworze Mazowieckiem są bowiem dostępne w wersjach różniących się zakresem gwarantowanej ochrony. Najtańszy jest wariant podstawowy, jednak zapewnia on też najwęższe zabezpieczenie. Na czym ono polega?

Podstawowe ubezpieczenie obejmuje wyłącznie mury i ewentualnie elementy stałe nieruchomości. Zalicza się do nich podzespoły i układy przynależne ściśle do danego domu czy mieszkania, jak m.in.:

 • schody, ściany i sufity,
 • elementy podwieszane,
 • instalacje do przesyłu mediów,
 • mechanizmy zabezpieczające,
 • wyposażenie w zabudowie (np. stałe meble kuchenne i łazienkowe),
 • armatura sanitarna,
 • balkon i taras.

Taka polisa jest wymagana w przypadku kredytowanych nieruchomości z hipoteką. W celu znalezienia najlepszej oferty polecamy kalkulator ubezpieczeń mieszkania,

Inną możliwością jest wykupienie rozszerzonej polisy, która poza murami i elementami stałymi uwzględnia również mienie ruchome. Oznacza to, że zakres ochrony zawiera wyposażenie wnętrza i znajdują się w nim przedmioty, które nie przynależą ściśle do konkretnej nieruchomości. Wśród nich można wymienić m.in.:

 • pieniądze,
 • meble,
 • urządzenia elektroniczne, RTV i AGD (nie w zabudowie),
 • sprzęt muzyczny,
 • drogocenne przedmioty, jak biżuteria czy dzieła sztuki,
 • broń,
 • ubrania.

Jak można się domyślać, ten typ polisy jest droższy niż wariant podstawowy. Jeśli chcesz się dowiedzieć, ile w tej wersji kosztuje ubezpieczenie domu czy mieszkania, informacje na ten temat znajdziesz pod adresem https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/blog/ile-kosztuje-ubezpieczenie-domu. Na najszerszy zakres ochrony można liczyć zaś w ramach ubezpieczenia typu all risks, które działa bez wyłączeń typowych dla innych rodzajów polisy, zapewniając kompleksowe zabezpieczenie przede wszelkiego rodzaju potencjalnymi zagrożeniami.

Jak wybrać najlepszą polisę?

Pierwsze pytanie, na które należy sobie odpowiedzieć, poszukując ubezpieczenia mieszkania u agentów w Nowym Dworze Mazowieckim albo samodzielnie w Internecie, np. w rankingu https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/ranking, dotyczy wariantu polisy. Biorąc pod uwagę specyfikę wszystkich opisanych powyżej wersji ubezpieczenia, zastanów się, czy zależy Ci na jak najmniejszej składce i minimalnej ochronie obejmującej tylko elementy stałe, czy może wolisz zapłacić więcej za polisę i zyskać szersze zabezpieczenie.

Przy poszukiwaniu ubezpieczenia weź pod uwagę także jego zakres. Dokładnie sprawdź, przed jakimi ryzykami chroni i zdecyduj się na ofertę, która obejmuje jak najwięcej potencjalnych sytuacji skutkujących możliwością ubiegania się o odszkodowanie. Czy wybrana polisa zabezpiecza przed kradzieżą z włamaniem, osuwaniem się ziemi albo przepięciami? Dobierz zakres nie tylko pod kątem tego, żeby był możliwie jak najszerszy, ale też odpowiadał Twoim potrzebom i wymaganiom.

Wykupienie odpowiedniego ubezpieczenia polecamy niezależnie od tego, czy mieszkasz w nieruchomości kupionej, czy w wynajętej w Nowym Dworze Mazowieckim. Więcej informacji o polisie mieszkaniowej przy wynajmie dowiesz się pod adresem https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/blog/oc-wynajmujacego-mieszkanie-jak-i-kogo-chroni.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *