Projekt wystartował. Wisła w Modlinie wkrótce trafi do Google

2017-06-12 9:40:50

Piękno Wisły w Modlinie już wkrótce trafi do Google Street View.  W akcję, która rozpoczęła się 8 czerwca, jest zaangażowany m.in. Marcin Dorociński.

To właśnie Google i WWF Polska podjęły się realizacji wspólnego projektu – przepłynąć Wisłę i sfotografować piękno największej polskiej rzeki.

8 czerwca ruszyły pierwsze zdjęcia na środkowym biegu Wisły, gdzie – przy pomocy specjalnego plecaka Google Trekker – fotografowano rzekę na odcinku Góra Kalwaria – Warszawa – Modlin. Dzień później w akcji wziął udział aktor Marcin Dorociński – ambasador Fundacji WWF Polska.

Ahoj! Dziś wyruszyliśmy fotografować Wisłę, która za kilka tygodni pojawi się na mapach Google, po to aby wszyscy mogli zobaczyć jaka jest piękna i co możemy utracić, jeśli zostaną wprowadzone plany związane z jej regulacją. Aby ją chronić podpisz petycje na www.godzinadlaziemi.pl – napisał na swoim profilu na Facebooku.

Z informacji WWF wynika, że kolejnymi fotografowanymi odcinkami będą rejony: Smolice – Kraków i Włocławek – Toruń.

Kiedy będziemy mogli podziwiać efekt końcowy? Najprawdopodobniej w ciągu kilku tygodni. Najpierw zdjęcia muszą być poddane obróbce, a następnie wprowadzone do platformy Google Street View. W efekcie każdy – z dowolnego zakątka świata – będzie mógł odbyć wirtualny rejs Wisłą i zobaczyć jej przyrodę.

A jest co podziwiać. Koryto Wisły to łącznie 54 obszary chronione, m.in. 22 obszary Natura 2000. Zachowały się tam liczne piaszczyste wyspy, będące największym w Polsce miejscem lęgów rybitw oraz bardzo ważnym legowiskiem 5 innych gatunków mew, a także sieweczki obrożnej i rzecznej.

Źródło: wwf.pl, geekweek.pl, facebook.com
Fot.: facebook.com/marcindorocinski

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…