Profesjonalne doradztwo przy wykończeniu wnętrz

2021-08-23 9:14:37
Kupno mieszkania, czy też budowa domu samo w sobie jest stresujące. Pozwolenia, akty notarialne, umowy deweloperskie wymagają koncentracji i dopilnowania wszelkich kwestii. A jak już z tym się uporamy czeka na nas niemniej wymagające zadanie. Musimy wykończyć wnętrza, by stały się przytulne, prezentowały ulubiony styl, żebyśmy mogli się w nich zrelaksować i zwyczajnie dobrze czuć na co dzień.

Najtrudniejsze wybory to te odnoszące się do elementów wykończenia, które mają służyć przez wiele lat, które przez cały okres użytkowania mają cieszyć oko, mają być wytrzymałe, łatwe w pielęgnacji, a także umożliwiać proste przearanżowanie wnętrz w bliższej lub dalszej perspektywie. Ta kwestia najczęściej odnosi się do podłóg oraz do drzwi wewnętrznych. Jeśli chcesz dokonać jak najlepszego wyboru skorzystaj z profesjonalnego doradztwa. Sprzedawcy w renomowanych salonach z przyjemnością pomogą w dokonaniu perfekcyjnego wyboru.

Laminat, winyl czy drewno – na jaką podłogę się zdecydować?

Jeśli chodzi o podłogi to wybór parę sezonów wstecz poszerzył się o bardzo dobrze przyjęte podłogi winylowe. Zatem dzisiaj możemy wybierać spośród wspomnianych „winyli”, laminatów czy podłóg drewnianych. Wybór może wydawać się trudny, ale jeśli weźmiemy pod uwagę kilka kwestii na pewno uda się przynajmniej zawęzić pole wyboru. Panele laminowane czy winylowe prezentują się obecnie wyjątkowo naturalnie. Producenci, korzystając z najnowocześniejszych technologii podnieśli nie tylko jakość podłóg panelowych, ale także osiągnęli niesamowitą naturalność w wyglądzie. W salonach uda się sprawdzić modne panele. Kolory są bardzo naturalne, tak samo jak usłojenie, które coraz częściej mylone jest z prawdziwym drewnem. Jeśli chodzi o jakość to także jest bardzo wysoka. Laminat może dzisiaj być położony nawet w kuchni, natomiast panele winylowe są wręcz niezniszczalne w codziennym użytkowaniu i możemy je położyć w łazience. Korzyść, jaką zyskujemy jest taka, że panele winylowe z powodzeniem można położyć w każdym pomieszczeniu tworząc spójną podłogę, która optycznie zwiększy przestrzeń.

Jeśli chodzi o drewniane podłogi to moda na nie nigdy nie ustąpiła i trwa nadal. Obecne możliwości w tym segmencie podłóg dają dzisiaj producentom niesamowite możliwości. Świetnie obecnie prezentują się podłogi drewniane stylizowane na rustykalne z wyraźnymi „ubytkami”, które nadają powierzchni niepowtarzalnego, unikatowego charakteru.

Drzwi wewnętrzne – na co zwrócić uwagę podczas wyboru?

Drzwi wewnętrzne to także element, który wybieramy raz na długi czas. Zatem pewne zasady wyboru będą tożsame z tymi, które dotyczą podłóg. Powinny to być produkty, które wyróżniają się trwałością, a także wzornictwem dającym szerokie możliwości aranżacyjne. Nie mniejsze znaczenie odgrywają pewne typowe dla drzwi właściwości. Odnoszą się one do akustyki i tego czy skrzydło dobrze tłumi hałasy, czy też do zawiasów, które mogą być standardowe lub bezprzylgowe. Zawsze warto skonsultować ostateczny wybór z doradcą w dobrym salonie. Wówczas możemy być pewni, że poza pięknym wyglądem drzwi będą prezentowały wysoką jakość użytkową.

Artykuł zewnętrzny

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *