Facebook

Problem i po… problemie

2017-08-02 9:02:02

W poprzednim numerze Tygodnika Nowodworskiego pisaliśmy o nowym problemie, z którym musiały zmierzyć się władze Zakroczymia. Mowa o kłopocie… śmieciowym.

Od wielu tygodni Zakroczym zdobiły góry śmieci. Firma odpowiedzialna za ich odbiór nie robiła tego w terminie, jak również nie dostarczała mieszkańcom odpowiedniej ilości worków. Burmistrz Zakroczymia wielokrotnie próbował rozmawiać z dyrektor konsorcjum firm odpowiedzialnych za wywóz śmieci. Rozmowy te nie przynosiły efektu. Liczne listy również pozostawały bez odpowiedzi. Artur Ciecierski podjął więc konkretne kroki. W poniedziałek – 31 lipca – pojawiło się oficjalne stanowisko burmistrza w powyższej kwestii. Gmina pozbyła się problemu i jeszcze na nim zarobiła.

– Gmina odstąpiła, ze skutkiem na dzień 31 lipca 2017 r., od umowy z firmą odbierającą odpady. Zgodnie z umową za odstąpienie od umowy z winy wykonawcy została naliczona kara umowna w wysokości 20% wartości umowy, co stanowi kwotę 129.896.50 zł – czytamy w oficjalnym oświadczeniu Urzędu Gminy.
– Informujemy, że w dniu dzisiejszym gmina podjęła działania w celu zapewnienia odbioru odpadów bez zbędnej zwłoki. Negocjacje w tej sprawie prowadzone będą z firmą PGK w Płońsku (firma, która wcześniej odbierała odpady z naszej gminy). O ewentualnych zmianach w harmonogramie odbioru odpadów gmina będzie informowała mieszkańców na bieżąco. Dziękujemy wszystkim mieszkańcom za cierpliwość i wyrozumiałość. Gmina nie mogła z dnia na dzień rozwiązać umowy bez narażenia jej na ewentualne odszkodowania. Musieliśmy postępować zgodnie z zapisami umowy. Przypominamy, że zostały wystosowane 2 wezwania do świadczenia usług zgodnie z umową, a także zostały przeprowadzone 4 kontrole w sprawie realizowanej umowy – czytamy dalej.
Mieszkańcy mogą mieć już więc nadzieję na to, że odpady komunalne z terenu ich posesji w końcu będą odbierane w terminie.

AB

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…