Facebook

Prezes WOPR ukarany za szaleństwa na Narwi

2017-08-08 5:18:41

W sobotnie popołudnie – 29 lipca – policjanci z Komisariatu Rzecznego Policji patrolujący rejon rzeki Narwi zostali poproszeni przez jednego z kajakarzy o interwencję wobec dwóch mężczyzn na skuterach wodnych.

Według relacji kajakarza, mężczyźni swoim zachowaniem kilkukrotnie narażali innych użytkowników rzeki na wywrócenie się ich kajaków czy łodzi.

Policjanci natychmiast zatrzymali sterników na skuterach. W trakcie legitymowania okazało się, że obaj mężczyźni nie posiadają przy sobie wymaganych dokumentów. Dodatkowo policjanci ustalili, iż jeden z nich w ogóle nie posiada uprawnień do prowadzenia takich pojazdów. Drugi z mężczyzn, po dobiciu do brzegu, dostarczył funkcjonariuszom odpowiednie dokumenty.

W związku z tym policjanci ukarali mandatami Sebastiana G. za brak uprawnień do kierowania skuterem, natomiast Jacek K. zapłaci za brak dokumentów w chwili kontroli.

Jak udało nam się ustalić, ukarani to prezes Nowodworskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz jeden z członków zarządu WOPR-u. Informację tę potwierdza Oficer Prasowy Komisariatu Rzecznego Policji – mł. asp. Kinga Czerwińska.
Poprosiliśmy o komentarz w powyższej kwestii prezesa WOPR-u. Nie udało się go pozyskać. Prezes stwierdził, że nie ma w tej sprawie nic do powiedzenia.
Warto zauważyć, że kilka dni temu WOPR pochwalił się na swoim profilu na Facebooku zdjęciem nowego skutera wodnego. To właśnie między innymi na tym skuterze mężczyźni szaleli na wodach Narwi.

red.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…