Facebook

Prawdy i mity na temat klimatyzacji

2017-06-23 5:08:34

Najpopularniejszym mitem na temat klimatyzacji jest ten, że od klimatyzacji można tylko zachorować. Pewnie każdy z nas słyszał to zdanie dziesiątki razy. Klimatyzacja to zło i nie należy jej stosować. Jak z każdym urządzeniem, z klimatyzacją też, gdy używamy go nieprawidłowo, to da nam więcej szkody niż pożytku.

Czy można zachorować?

Faktem jest, że od klimatyzacji można zachorować, jeśli nie przestrzega się pewnych zasad. Gdy wchodzimy z upalnego powietrza prosto do mocno schłodzonego pomieszczenia, to faktycznie o przeziębienie nietrudno. Poza tym zaniedbany klimatyzator powoduje, że w powietrzu znajdują się bakterie, grzyby i kurzem. Powodem zachorowania nie jest klimatyzacja, ale nieprawidłowe jej używanie.

Czego unikać?

Gdy tego uniknąć, należy się stosować do kilku zasad. Temperatura nawiewu powinna być niższa tylko o 5 stopni w porównaniu do temperatury na zewnątrz. Klimatyzator powinien być regularnie przeglądany i czysty. Zamontuj jednostkę wewnętrzną w odpowiednim miejscu. Ustaw właściwą prędkość nawiewu. Zapobiegaj sytuacjom, gdy powietrze jest skierowane bezpośrednio na Ciebie. Przestrzegając tych zasad, z pewnością nie zachorujesz.

Czy dostarcza świeże powietrze?

Kolejnym mitem jest to, że klimatyzator dostarcza latem świeże powietrze. Klimatyzator wyłącznie schładza powietrze w pomieszczeniu. Klimatyzatory mogą posiadać dodatkowe funkcje, takie jak oczyszczanie i jonizacja powietrza.

Czy ogrzewają powietrze?

Następnym mitem jest to, że klimatyzatory są w stanie ogrzać powietrze nawet przy bardzo dużych mrozach. To absurd. W czynniku chłodzącym zawarty jest olej służący do smarowania sprężarki. W niskich temperaturach ten olej się wytrąca i korkuje klimatyzację. Klimatyzacja nie służy do ogrzewania powietrza podczas mrozów.

Kilka jednostek zewnętrznych?

Panuje również opinia, że aby mieć klimatyzację, należy zamontować na elewacji kilka jednostek zewnętrznych. Nie jest to zgodne z prawdą, bo przy systemie multi-split do jednej jednostki zewnętrznej podłącza się kilka jednostek wewnętrznych.

Oferta klimatyzatorów na stronie ahs-krakow.pl. Odwiedź!

Podsumowanie

Jeżeli szukasz w Krakowie klimatyzatora, który w pełni zaspokoi Twoje oczekiwania, to zainwestuj w klimatyzatory Daikin. Kraków dysponuje wieloma firmami z dużym wyborem tego typu urządzeń.

Comments

comments

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…