POWIAT. Zmiany w rozkładzie pociągów od 29 sierpnia

2021-08-17 12:47:05

Od niedzieli 29 sierpnia będzie obowiązywać kolejna korekta rozkładu jazdy pociągów Kolei Mazowieckich. Zmiany w rozkładzie są związane przede wszystkim z kontynuacją prac na stacji Warszawa Zachodnia. Rozkład będzie obowiązywać do 6 listopada br.

Kolejny etap prac na stacji Warszawa Zachodnia będzie się wiązał z wieczornymi i nocnymi utrudnieniami na podmiejskiej linii średnicowej oraz koniecznością skrócenia lub zmiany tras części pociągów KM. Prace i związane z nimi utrudnienia wpłyną także na skrócenie tras pociągów lotniskowych KM, które będą kursowały w relacji Modlin – Warszawa Centralna, nie dojeżdżając do stacji Warszawa Lotnisko Chopina. Z uwagi na przebudowę stacji Warszawa Zachodnia pociągi KM nie zatrzymają się na stacji W-wa Zachodnia p.8. i będą kursować w skróconej relacji do/z Warszawy Gdańskiej lub Warszawy Woli. Utrudnienia będą dotyczyć także dalekobieżnej linii średnicowej, gdzie w dniach 1 – 7 października wybrane pociągi KM będą kursowały w skróconej relacji.

Dobrą wiadomością dla podróżnych jest powrót od 1 września pociągów, które nie kursowały w wakacje.

Szczegóły zmian na linii R9 Warszawa – Działdowo:

Z uwagi na przebudowę stacji Warszawa Zachodnia część połączeń KM będzie skrócona do/z Warszawy Gdańskiej lub Warszawy Woli. Pociągi nie zatrzymają się na stacji W-wa Zachodnia p.8. Pociągi lotniskowe nie dojadą do stacji Warszawa Lotnisko Chopina – będą kursowały w skróconej relacji Modlin – Warszawa Centralna. Przypominamy, że oferta Bilet lotniskowy KM umożliwia dodatkowo podróżowanie przez 75 minut środkami transportu publicznego ZTM w pierwszej strefie ZTM (szczegóły oferty tutaj: www.lotniskowy.mazowieckie.com.pl). Ponadto pociąg nr 15417 odjeżdżający z Warszawy Gdańskiej o godzinie 23:25 na odcinku Konopki – Mława w nocy z 31 sierpnia na 1 września, z 1 na 2 września, z 2 na 3 września oraz z 13 na 14 września zostanie zastąpiony przez komunikację autobusową.

Rozkłady jazdy dla poszczególnych linii znajdują się w tabelach rozkładu jazdy
na: www.mazowieckie.com.pl

(Komunikat prasowy)

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *