POWIAT. Z flagami i hukiem silników dla Niepodległej

2022-11-14 7:17:11

Sympatycy motoryzacji zaskoczyli mieszkańców powiatu nowodworskiego. W Narodowym Dniu Niepodległości zorganizowali spontaniczny rajd swoimi pojazdami po kilku miejscowościach. Przejazd aut “z epoki”, przystrojonych w barwy narodowe, wzbudził zainteresowanie i pozytywne reakcje wśród mieszkańców

Parada rozpoczęła się ulicami Nowego Dworu Mazowieckiego i towarzyszyła przemarszowi oficjalnych delegacji i mieszkańców z kościoła Św. Michała Archanioła pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego. Następnie kierowcy swoimi oldmobilami udali się na zakroczymski rynek, później do Twierdzy Modlin i Pomiechówka, by zakończyć paradę w Zbrojowni Modlin.

– To było całkiem spontaniczne przedsięwzięcie. W paradzie wzięło udział kilkadziesiąt pojazdów z epoki PRL-u, kilka pojazdów wojskowych i dwa wozy strażackie. Chciałem wszystkim uczestnikom serdecznie podziękować, że w tak krótkim czasie zmobilizowali się i wspólnie mogliśmy uczcić 104. rocznicę odzyskania niepodległości – powiedział nam na rynku w Zakroczymiu Robert Kanigowski, inicjator parady.

Jeden z wozów uczestniczących w paradzie to trzydziestopięcioletni Star z Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowym Dworze, wciąż “na chodzie”.

Mieszkańcy chętnie oglądali wypieszczone przez ich właścicieli “perełki motoryzacji” i brawami podziękowali uczestnikom parady za głośne i barwne urozmaicenie obchodów listopadowego święta.

M. Mianowicz

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…