POWIAT. XX Giełda Szkół

2019-03-24 7:29:23

W piątek, 15 marca Liceum Ogólnokształcące im. Wojska Polskiego w Nowym Dworze Maz. przeszło prawdziwy najazd młodzieży. Uczniowie ostatnich klas gimnazjów i podstawówek tłumnie przybyli tu na XX Giełdę Szkół Ponadpodstawowych powiatu nowodworskiego

Kilkuset uczniów pojawiło się na XX edycji Giełdy Szkół naszego powiatu. Pod budynek Liceum Ogólnokształcącego od godziny 9:00 zajeżdżały autokary pełne młodzieży. Na sali gimnastycznej, gdzie rozstawione były stoiska szkół, niemal cały czas było tłoczno. Nic w tym dziwnego, bo w tym roku absolwentów pierwszego szczebla edukacji średniej będzie wyjątkowo dużo. Do szkół średnich trafią bowiem uczniowie kończący trzecie klasy gimnazjów i ósme klasy szkół podstawowych. Giełda Szkół, jak co roku, mogła im pomóc w wyborze dalszej formy edukacji.

Na Giełdzie można było spotkać przedstawicieli szkół ponadpodstawowych nie tylko z Nowego Dworu, ale i Pomiechówka czy Nasielska. Reprezentacje placówek razem ze swoimi nauczycielami i dyrektorami na różne sposoby przekonywały do siebie młodych uczniów. Jedni kusili słodkościami, inni zapleczem technicznym, kolejni zachęcali np. przebraniem. Wszyscy w jasny i ciekawy sposób prezentowali ofertę edukacyjną swojej szkoły. Można było obejrzeć zdjęcia, dopytać o poszczególne kierunki i przede wszystkim porozmawiać ze starszymi kolegami.
Oferta edukacyjna w powiecie nowodworskim przedstawia się dosyć ciekawie. Na młodych ludzi czekają tradycyjnie Licea Ogólnokształcące o różnych profilach (m.in. humanistyczny, medyczny, dziennikarski, menadżerski, turystyczny) oraz szkoły kształcące m.in. w zawodach: technik ekonomista, technik informatyk, technik mechatronik, technik reklamy, mechanik pojazdów samochodowych, technik eksploatacji portów i terminali czy kucharz. Absolwenci mają więc spory wybór, a XX Giełda Szkół mogła pomóc im w podjęciu decyzji o swojej przyszłości.

M.A.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *