POWIAT. Szpital woła o pomoc!

2020-11-24 7:01:35

Poniżej zamieszczamy apel, jaki wystosował do mieszkańców oraz firm, dyrektor Nowodworskiego Centrum Medycznego, pan Jacek Kacperski:

Szanowni Państwo,

Zgodnie z Decyzją Wojewody Mazowieckiego WZ-II.967.667.2020-1 z dnia 30.10.2020 roku dotyczącej realizacji świadczeń opieki zdrowotnej w związku z zapobieganiem i zwalczaniem COVID-19, poprzez zapewnienie w podmiocie leczniczym 160 łóżek dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV2, w tym 6 łóżek intensywnej terapii z kardiomonitorem oraz możliwością prowadzenia tlenoterapii i wentylacji mechanicznej, nasz Szpital Powiatowy stał się “szpitalem covidowym” II stopnia. Aby zapewnić bezpieczeństwo naszego personelu oraz dbałość o zdrowie pacjentów z potwierdzonym dodatnim wynikiem koronawirusa, niezbędna jest ogromna ilość środków ochrony osobistej oraz sprzętu medycznego, dlatego też apelujemy do WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW oraz FIRM o wszelaką pomoc, związaną z zapewnieniem ciągłości funkcjonowania naszego Szpitala. Bezpośrednio zderzamy się ze stale rosnącą liczbą chorych i musimy zaangażować wszystkie środki oraz cały personel do walki z rozprzestrzeniającym się wirusem.

Nowodworskie Centrum Medyczne w Nowym Dworze Mazowieckim zmaga się aktualnie z brakiem asortymentu niezbędnego do tej walki, szczególnie: sprzętu medycznego, kombinezonów ochronnych, masek FFP2 i FFP3, rękawic nitrylowych (wszystkie rozmiary), fartuchów barierowych, pościeli jednorazowej oraz środków do dezynfekcji .

Zużywanych jest kilkakrotnie więcej materiałów niż do tej pory. Dostawcy podnoszą ceny lub wypowiadają umowy, bo brakuje towaru na rynku. Szpitala nie stać na taki wzrost kosztów!!!

Dlatego też, w związku z zaistniałą sytuacją wspomagajcie nas jak tylko możecie. Każda ilość środków ochrony osobistej jest dla nas bezcenna. Dodatkowo zostało utworzone jakiś czas temu specjalne konto bankowe (numer konta do wpłat: 04 8009 1062 0012 9554 2007 0322), na które mieszkańcy oraz przedsiębiorcy, chcący wesprzeć finansowo nasz Szpital, mogą dokonywać na nie wpłat, a my za zebrane na tym koncie środki finansowe, będziemy kupowali sprzęt medyczny, oraz środki ochrony osobistej.

ZA KAŻDĄ… NAWET NAJMNIEJSZĄ POMOC SERDECZNIE DZIĘKUJEMY

Dyrektor NCM

mgr Jacek Kacperski

 

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *