Facebook
POWIAT. Święto wszystkich strażaków

2020-05-04 6:27:10

Nie każdy wie, że 4 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Strażaka, bo Święty Florian jest właśnie patronem wszystkich strażaków

W Polsce od 2003 roku Dzień Strażaka obchodzony jest jako święto zawodowe ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Zawsze było hucznie i z wielką pompą. Były kwiaty, podziękowania, odznaczenia i awanse. COVID-19 nie oszczędził nawet strażaków w Warszawskiej Wyższej Szkole Pożarnictwa. Winni jesteśmy im wielkie podziękowanie za ich trud, narażenie życia każdego dnia, każdej doby. Ich życie z racji wykonywanych zajęć czasem diametralnie musi się przestawić w jednej sekundzie. Ale to właśnie dzięki nim wiele osób ma uratowane życie, zdrowie, dobytek a czasem dorobek całego życia.

Są pomocni zawsze i o każdej porze. Uratują nas z pożaru i powodzi. Wydostaną nas z zakleszczonego auta podczas wypadku. Pomogą usunąć zbędne drzewa przy trakcji wysokiego napięcia. Starszej pani czy dziecku pomogą zdjąć z drzewa ich ukochanego kociaka. Nawet teraz w dobie pandemii często stają na pierwszej linii. Pomagają ludziom na różne potrzebne sposoby. Często są tam, gdzie nikt inny by nie dotarł. Dlatego w Dniu Ich Święta życzymy im przede wszystkim dużo spokoju i jak najmniej pożarów. Drodzy Strażacy doceniamy wasz trud i poświęcenie!

Elżbieta Radomska

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *