Powiat – reaktywacja

2018-10-15 9:41:31

20 lat temu, w wyniku administracyjnej reformy Kraju na mapie Polski znów pojawił się Powiat Nowodworski. W ubiegłym tygodniu świętowano jego ponowne narodziny.

4 października br. na terenie Warsztatów Szkolnych Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim odbyła się uroczystość 20-lecia samorządu powiatu nowodworskiego. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło Starostów, członków Zarządu i Radnych  poprzednich kadencji. Wśród nich byli również ci, którzy po wyborach  w 1998 roku jako pierwsi zmagali się nowym wyzwaniem . Byli pierwsi kierownicy i dyrektorzy jednostek organizacyjnych, pracownicy Starostwa którzy pracują w Urzędzie od początku utworzenia samorządu, wójtowie i burmistrzowie .

Uroczystość otworzyli starosta, Magdalena Biernacka i jej zastępca, Paweł Calak, którzy w przemówieniach podkreślali 20 lat ciężkiej pracy na rzecz powiatu nowodworskiego wszystkich zaproszonych gości.

Po oficjalnym otwarciu uroczystości, uczestnicy uroczystosci obejrzeli występ artystyczny przygotowany przez  uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Wojska Polskiego w Nowym Dworze Mazowieckim. Jego tematem przewodnim była oczywiście rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości.

W programie spotkania nie zabrakło oczywiście obszernej prezentacji pt. „20-lecie samorządu powiatu nowodworskiego”, podczas  której Magdalena Biernacka przedstawiła jak zmienił się powiat na przestrzeni przez minionych 20 lat. Wskazywała między innymi na zmiany w infrastrukturze drogowej,  placówkach oświatowych i szpitalu.

Spotkanie było również okazją do podziękowań i odznaczeń. Podkreślano trudy początków Samorządu ale również mądre decyzje i zaangażowanie wszystkich zaproszonych gości i tych którzy jako pierwsi przyjęli na siebie obowiązek i trud kierowania czy to jednostkami czy urzędem. Statuetkami wyróżnieni zostali pierwszy starosta Nowodworski  Adam Janas  i pierwsza  wicestarosta,  Maria Kowalska, a także  oraz starostwie i wicestarostowie wszystkich kadencji minionych 20 lat. Doceniono pierwszych kierowników i dyrektorów jednostek organizacyjnych tudzież radnych Zdzisława Szmytkowskiego i Grzegorza Paczewskiego, którzy w radzie Powiatu zasiadają od samego początku istnienia Samorządu. Doceniono też wieloletnią współpracę z Wójtem Gminy Czosnów-Antonim Krężlewiczem , który od początku istnienia samorządu piastuje urząd Wójta, a który był też pierwszym przewodniczącym Rady Powiatu Nowodworskiego

Jubileusz 20-leciał istnienia samorządu zbiegł się w czasie z końcem V kadencji Zarządu i Rady Powiatu oraz ze zbliżającymi się wyborami Samorządowymi, ale to było piękne, wzruszające spotkanie pełne wspomnień, dobrej energii, poza podziałami politycznymi, na którym zgromadzili się ludzie, dla których ważna jest i była praca na rzecz rozwoju powiatu nowodworskiego.

Comments

comments

1 komentarz

  1. Antonio odpowiedz

    No i na co nam były te powiaty ?
    Zatrudnienie dla klasy politycznej oraz ich rodzin, no i co roku wydajemy na nie miliardy…
    Jaki z nich pożytek ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *