POWIAT. Przy szpitalu stanęła polowa izba przyjęć

2020-04-16 3:42:30

Od 15 kwietnia br. przy szpitalnym SORze funkcjonuje polowa izba przyjęć. Pneumatyczny namiot udostępnili strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Mazowieckim

Nowodworskie Centrum Medyczne wystosowało następujący komunikat:

“W związku z poleceniem Wojewody Mazowieckiego, na wniosek Dyrektora Jacka Kacperskiego w dniu 14.04.2020 r. Państwowa Powiatowa Straż Pożarna w Nowym Dworze Mazowieckim rozstawiła namiot dla potrzeb SOR Nowodworskiego Centrum Medycznego. Dzięki temu zorganizowano pracę IP/SOR w sposób umożliwiający bezpieczną segregację i separację osób z podejrzeniem lub chorych na COVID-19, od innych osób przebywających na IP/SOR, poprzez wydzielenie strefy dla osób z podejrzeniem COVID-19 bez objawów oraz strefy dla osób z podejrzeniem COVID-19 prezentujących objawy infekcji. W związku z tym wdrożono dodatkowy algorytm postępowania – triaż w szpitalach niezakaźnych opracowany przez Ministerstwo Zdrowia i Konsultanta Krajowego w dziedzinie chorób zakaźnych”.

Jak dodaje dyrektor ds. medycznych Łukasz Tomasik, polowa izba przyjęć powstała, aby zminimalizować zagrożenie zakażeniem koronawirusem na SORze właściwym.

Trafiać tam będą zatem wszyscy pacjenci, którzy zostaną zbadani przez personel medyczny, dzięki temu zminimalizuje się ryzyko rozprzestrzenienia się wirusa w szpitalu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Maz. informuje, że: “Namiot będzie funkcjonować jako przyszpitalna polowa izba przyjęć. W celu właściwego wykorzystania namiotu strażacy przeszkolili personel techniczny Nowodworskiego Centrum Medycznego w zakresie obsługi namiotu, w tym w szczególności nagrzewnicy oraz oświetlenia”.

Tego typu namioty stanęły przed każdym szpitalem w Polsce.

EG, fot. Facebook Nowodworskie Centrum Medyczne

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *