POWIAT. Pożegnanie ze służbą pożarniczą

2021-03-03 11:25:28

W dniu 26 lutego ze służby pożarniczej przeszedł na emeryturę mł. brygadier Mariusz Wyszyński, który w ostatnim czasie pełnił funkcję Zastępcy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Mazowieckim

Mariusz Wyszyński urodził się 25 lutego 1965 r. w Radzyminie. Z ochroną przeciwpożarową związany był od grudnia 1992 roku, a służbę rozpoczął od stanowiska stażysty w JRG Nowy Dwór Mazowiecki. W 1997 r. Komendant Rejonowy PSP w Nowym Dworze Mazowieckim powierzył mu obowiązki Kierownika Samodzielnej Sekcji Planowania Operacyjnego. W ramach podnoszenia kwalifikacji zawodowych w 1998 roku ukończył Szkolę Aspirantów PSP w Poznaniu, a następnie w 2004 roku ukończył studia licencjackie w Wyższej Szkole Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora w Ciechanowie na Wydziale Ochrony Środowiska. W latach 2004-2013 zajmował stanowisko Naczelnika Wydziału Operacyjno-Szkoleniowego oraz pełnił nieetatowa funkcję oficera prasowego. W 2006 roku ukończył studia II stopnia w Akademii Finansów w Warszawie, na kierunku Finanse i Bankowość, specjalność ekonomia i organizacja ratownictwa, uzyskując tytuł magistra. W 2013 roku ukończył studia podyplomowe dla strażaków ubiegających się o zajmowanie stanowisk oficerskich związanych z kierowaniem działaniami ratowniczymi w Szkole Głównej Służby Straży Pożarniczej w Warszawie na Wydziale Inżynierii Bezpieczeństwa Pożarowego.

20 lutego 2013 roku Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP powołał go na stanowisko Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Nowym Dworze Mazowieckim, którą pełnił do końca bieżącego miesiąca.

Odznaczony m. in. Brązowym Krzyżem Zasługi, Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę, Brązową Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej, Srebrnym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa, Odznaką Honorową PCK IV Stopnia.

Ponad 28 lat ofiarnej służby zasługuje na najwyższe uznanie i podziękowania, które w imieniu naszych czytelników składamy na ręce pana brygadiera. Życzymy zdrowia i dużo spokoju na zasłużonym odpoczynku.

W chwili zamknięcia numeru nie są znane decyzje dot. powołania nowej osoby na stanowisko Z-cy Komendanta Powiatowego PSP.

MM, Fot.mł. bryg. Tomasz Wołoszyn

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *