POWIAT. Pandemia wzbudza panikę: puste półki w sklepach

2020-03-12 12:33:38

Mąka, cukier, makaron, kasza, mrożonki, pakowana hermetycznie wędlina i papier toaletowy – to tylko niektóre z produktów, które wczoraj w ekspresowym tempie znikały z półek marketów w całym powiecie. Wszystko przez zagrożenie koronawirusem

W środę (11 marca) lokalne markety przeżywały istne oblężenie. Klienci wykupowali produkty z długim terminem ważności i środki czystości. W pierwszej kolejności z półek znikały mleko, mąka, cukier, makarony, kasze, mrożonki, pakowana hermetycznie wędlina i… papier toaletowy. Tego ostatniego po południu brakowało nawet w drogeriach. Na parkingach przy marketach momentami brakowało miejsc, a na koszyk trzeba było czekać w kolejce. Kolejki do kas również chwilami zdawały się nie mieć końca.

Klienci z jednej strony sami wyrażali zdziwienie takim popłochem, a z drugiej na wszelki wypadek robili zapasy.

Wieczorem półki w większych sklepach były miejscami puste.

– Ludzie poszaleli, bo gdzieś usłyszeli, że zamykają dzisiaj markety – usłyszeliśmy w jednej z nowodworskich “sieciówek” – Wystawiliśmy na sklep wszystko z magazynu, ja już naprawdę nie mam co wykładać.

Od kilku dni w drogeriach brakuje już żeli dezynfekujących, a towarem równie poszukiwanym co deficytowym stał się spirytus, z którego można samodzielnie wykonać płyn do dezynfekcji rąk.

Po szturmie na markety możemy spodziewać się oblężenia mniejszych sklepów. W małych prywatnych, osiedlowych sklepikach nie widać aż takiej paniki, a towar na półkach jeszcze jest.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…