Facebook

POWIAT. Odcinek “DK7” Modlin-Czosnów za 600 mln zł

2020-03-25 11:20:01

Droga krajowa nr 7 na odcinku z węzła Modlin do Czosnowa ma zostać przebudowana do parametrów drogi ekspresowej. W rozstrzygniętym przetargu najkorzystniejszą ofertę złożył Budimex

“Oferta firmy Budimex została wybrana jako najkorzystniejsza w przetargu na zaprojektowanie i budowę trasy S7 Płońsk – Czosnów na odcinku od węzła Modlin do węzła Czosnów. Wartość oferty to ok. 598,8 mln zł” – poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA). Jeśli do 30 marca nie zostaną złożone odwołania i Urząd Zamówień Publicznych nie zgłosi uwag, zapowiada, że niezwłocznie podpisze umowę.

 Rozbudowa DK7

Zadaniem wykonawcy będzie przede wszystkim budowa 9,7 km drogi dwujezdniowej z trzema pasami ruchu, która powstanie w miejscu obecnej drogi krajowej nr 7. GDDKiA informuje, że w ramach inwestycji rozbudowane zostaną dwa istniejące węzły drogowe: Modlin i Błonie. Konstrukcja mostu na Wiśle w Zakroczymiu zostanie uzupełniona o chodnik i ścieżkę rowerową. Ponadto wybudowane zostaną drogi równoległe do obsługi przyległego terenu, urządzenia ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego. Oferta firmy Budimex została wybrana jako najkorzystniejsza w przetargu na zaprojektowanie i budowę S7 Płońsk – Czosnów, odcinek od węzła Modlin (z węzłem) do węzła Czosnów (bez węzła).

Przetargi na kolejne dwa odcinki w toku

Na dwóch kolejnych odcinkach trasy S7 pomiędzy Płońskiem i Czosnowem: Siedlin – Załuski (o długości 12,9 km) oraz Załuski – Modlin (12 km), oferty otworzyliśmy 21 listopada 2019 r. Wykonawcy zainteresowani realizacją tych odcinków, w toku prac komisji przetargowej, złożyli odwołania do Krajowej Izby Odwoławczej. Po pozytywnym dla GDDKiA rozstrzygnięciu odwołań wykonujemy czynności zmierzające do wyboru oferty najkorzystniejszej – informuje GDDKiA.

EG/ fot. GDDKiA, materiały prasowe

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…