POWIAT NOWODWORSKI: Zostań wolontariuszem Szlachetnej Paczki!

2019-08-08 1:58:46

Rozpoczęła się rekrutacja wolontariuszy do Szlachetnej Paczki. Pomóc rodzinom może każdy, bowiem im więcej rąk do pomagania, tym większej ilości rodzin można pomóc

Pomimo tego, że do świąt Bożego Narodzenia jest daleko, to liderzy i wolontariusze Szlachetnej Paczki w swoich rejonach już zbierają ochotników, którzy dotrą do potrzebujących rodzin w naszym powiecie.

Obecnie trwają rekrutacje nowych wolontariuszy w rejonach. Jeśli chcesz dołączyć do drużyny Paczki z rejony Nowy Dwór Mazowiecki, wystarczy że postąpisz zgodnie z instrukcją:

1. Wejdź na www.superw.pl

2. Wybierz Rejon Nowy Dwór Mazowiecki

3. Wypełnij krótką ankietę i czekaj na kontakt liderki.

Niestrudzona liderka z Nowego Dworu Maz. – Izabela Lechowicz, wprowadzi każdą zainteresowaną osobę, która chciałaby dołączyć do drużyny Paczki.

Wolontariusze pomagają rodzinom w Modlinie, Zakroczymiu, Czosnowie, Leoncinie i wszystkich innych mniejszych miejscowościach w całym powiecie.

Wolontariuszem może zostać każdy. Po pomyślnym procesie rekrutacji, wolontariusze przechodzą szkolenie, a następnie ruszają w teren, do rodzin. Kiedy wszystkie ankiety i rozmowy z rodzinami zostaną przeprowadzone, następuje otwarcie bazy z rodzinami, które darczyńcy mogą wesprzeć. W połowie grudnia, tuż przed świętami Bożego Narodzenia następuje finał Paczki, kiedy to wolontariusze i darczyńcy dostarczają rodzinom potrzebne im produkty.

Ewa Gruszka

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *