POWIAT NOWODWORSKI. Pomagamy sobie

2020-02-27 1:09:24

Z końcem grudnia rozpoczęły się zajęcia w pierwszym Środowiskowym Domu Samopomocy na terenie powiatu nowodworskiego. Placówka mieści się w Nowym Dworze Mazowieckim przy ulicy Chemików 6 na III piętrze

Jej zadaniem jest wsparcie w środowisku lokalnym:

– osób psychicznie chorych,

– osób z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu głębokim, znacznym i umiarkowanym, a także osób z niepełnosprawnością w stopniu lekkim, jeżeli jednocześnie występują inne zaburzenia, zwłaszcza neurologiczne,

– osób wykazujących inne przewlekłe zaburzenia czynności psychicznych, które zgodnie ze stanem wiedzy medycznej są zaliczane do zaburzeń psychicznych, z wyłączeniem osób czynnie uzależnionych od  środków psychoaktywnych.

Po przeprowadzeniu konkursu ofert powiat zlecił prowadzenie ŚDS organizacji pozarządowej – Caritas Diecezji Warszawsko – Praskiej. Aktualnie w zajęciach uczestniczy 10 osób, natomiast docelowo Środowiskowy Dom Samopomocy przeznaczony jest dla 40 uczestników.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w zajęciach prowadzonych w ŚDS zapraszamy do siedziby w celu obejrzenia i poznania miejsca oraz osób tam przebywających w chwili obecnej. Na profilu na FB każdego dnia można zobaczyć relację z codziennych aktywności.

Środowiskowy Dom Samopomocy jest czynny od poniedziałku do piątku od godz. 8.00 do 16.00, natomiast uczestnicy mogą przebywać w nim od godz. 9.00 do 15.00.

red.

 

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *