POWIAT NOWODWORSKI. Masowo odwołują imprezy i wydarzenia

2020-03-10 12:59:36

W związku z dynamiczną sytuacją dot. pojawienia się nowych przypadków zachorowań na koronawirusa w Polsce oraz stosowanie środków ostrożności, odwołany został ArtBazar w Pomiechówku oraz XXI Powiatowej Giełdy Szkół Ponadpodstawowych w Nowym Dworze Maz.

Jak informuje Główny inspektorat Sanitarny: “W wyniku ustaleń po posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego pod przewodnictwem Pana Premiera Mateusza Morawieckiego w dniu 8 marca 2020 roku, po dokonaniu analizy sytuacji epidemiologicznej związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2, Główny Inspektor Sanitarny rekomenduje odwołanie wszystkich imprez masowych powyżej 1000 osób, organizowanych w pomieszczeniach zamkniętych“.

Organizatorzy tegorocznego wielkanocnego ArtBazaru podjęli trudną decyzję o odwołaniu imprezy, która miała odbyć się 29 marca br. i nie przenoszenia jej na inny termin. Wszystko ze względów ostrożności.

Nowodworska Wyprzedaż Garażowa w Szkole Podstawowa nr 5 przy ul. Chemików 1a w Nowy Dwór Maz., została przeniesiona wstępnie na kwiecień.

Ponadto, odwołana została również XXI Powiatowa Giełda Szkół Ponadpodstawowych, która miała odbyć się 20 marca w Nowym Dworze Maz.

Przesunięte na inny, jeszcze nie doprecyzowany termin, zostało uroczyste otwarcie Warsztatów Terapii Zajęciowych w Górkach (gm. Leoncin), które miało nastąpić 18 marca.

Do skutku nie doszły również międzynarodowe zawody w Teqball, które miały odbyć się w minioną sobotę w Nasielsku.

Według naszych informacji szkoły wprowadzają dużo dodatkowych środków ostrożności.  Odwoływane są m.in. zawody i wycieczki szkolne, a uczniowie otrzymują instruktaże dot. higieny i ochrony przed koronawirusem.

Ewa Gruszka

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…