POWIAT NOWODWORSKI. Chcą ubiec koronawirusa

2020-02-11 2:42:23

Naukowcy poczynili pewne postępy w rozpoznaniu i walce z chińskim koronawirusem. Niemniej, wydaje się, że wirus jest nadal kilka kroków przed człowiekiem. Zarażeń, także tych kończących się śmiercią przybywa. W Polsce nie mamy jeszcze potwierdzonego przypadku zachorowania, jednak służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo przygotowują się na najgorsze. Wkrótce pierwsze ćwiczenia odbędą się na terenie naszego powiatu

W całej Polsce 6 lutego rozpoczęła się seria szkoleń organizowanych przez Wydział Szkoleń Komendy Głównej Związku Strzeleckiego “Strzelec”. Z rozkazu brygadiera Roberta Edelwajna strzelcy i oficerowie w całym kraju mają zapoznać się z metodami rozpoznawania i izolowania chorych. Pierwsze zajęcia odbyły się w jednostce z Pisza, wkrótce podobne mają zostać  przeprowadzone w całym kraju, także i na naszym terenie. Piskie szkolenie odbyło się wespół z pracownikami Sanepidu, Straży Pożarnej i OC.

Pracownicy Sanepidu przedstawili podstawowe procedury oraz definicje. Zaznajomili nas z aktualnymi działaniami dotyczącymi oceny bieżącej sytuacji epidemiologicznej w województwie. Dowiedzieliśmy się ile osób zakażonych wywoła epidemię oraz w jakich miejscach będą gromadzeni zarażeni i jak przeprowadzać z nimi wywiady – mówi nam dowódca Jednostki 3201. Jak zapowiada bryg. Edelwajn, do Komendy Głównej spływają już raporty z całej Polski. Są one na bieżąco analizowane, a na ich podstawie będą planowane kolejne ćwiczenia w poszczególnych jednostkach.

mjr Piotr Korycki

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *