POWIAT. Nowi lekarze w szpitalu

2019-03-22 7:36:13

Nowodworskie Centrum Medyczne odniosło kolejny, tym razem znaczący sukces. W powiatowym szpitalu pracę rozpoczyna dwóch kardiologów najwyższej klasy

Czterdziestołóżkowy oddział Chorób Wewnętrznych Nowodworskiego Centrum Medycznego pełni ważną rolę w zabezpieczaniu chorych internistycznych w rejonie powiatu nowodworskiego, a także w obszarze północnej Warszawy. Jest jedynym w regionie oddziałem, w którym hospitalizowani są pacjenci internistyczni z wielochorobowością, często pensjonariusze Domów Pomocy Społecznej z zaostrzeniem objawów chorób przewlekłych. Zbudowany profesjonalny zespół lekarzy specjalistów chorób wewnętrznych (w tym 3 kardiologów), którzy wraz z zespołem lekarzy konsultantów z różnych dziedzin medycyny prowadzić będą diagnostykę i leczenie pacjentów w oparciu o aktualną wiedzę medyczną.

Jednym z nowozatrudnionych medyków jest doktor nauk medycznych Piotr Małyszka, który już od 1 marca pełni obowiązki ordynatora Oddziału Wewnętrznego. Jest kardiologiem i specjalistą chorób wewnętrznych. Swoje 20-letnie doświadczenie zawodowe zdobywał w Szpitalu Uniwersyteckim w Bydgoszczy. Kolejno w 2001 i 2005 roku uzyskał tytuł specjalisty chorób wewnętrznych odpowiednio I i II stopnia, a w roku 2008 – tytuł specjalisty kardiologa.

Od początku swojej pracy zawodowej zajmuje się nieinwazyjną diagnostyką kardiologiczną. Jego zainteresowania dotyczą szeroko pojętej arytmologii klinicznej (diagnostyka i terapia zaburzeń rytmu serca), w szczególności wykorzystania 24-godzinnego monitorowania EKG metodą Holtera w diagnostyce chorób sercowo-naczyniowych, poza tym elektroterapii chorób serca, dynamicznej elektrokardiografii, stratyfikacji ryzyka nagłego zgonu sercowego, biokardioimpedancji przezklatkowej oraz diagnostyki i terapii niewydolności serca.

Od wielu lat jest samodzielnym operatorem w zakresie implantacji kardiostymulatorów, kardiowerterów-defibrylatorów, układów resynchronizujących (PM, ICD, CRT). Posiada Certyfikat Indywidualny Sekcji Rytmu Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego w zakresie elektroterapii chorób serca. W latach 2017-2018 pełnił funkcję Ordynatora Oddziału Chorób Wewnętrznych i Chorób Serca w Szpitalu św. Anny w Piasecznie.

Drugi z lekarzy, to dr Tomasz Saniewski. Posiada on tytuł specjalisty z chorób wewnętrznych i kardiologii. Od kilkunastu lat pracuje w Klinice Kardiologii w Szpitalu Bielańskim w Warszawie, gdzie jako starszy asystent zdobył duże uznanie w leczeniu chorych , w tym Pododdziale Intensywnej Terapii Kardiologicznej. Przez wiele lat pracował też w Pracowni Elektrofizjologii i Elektroterapii Kliniki Kardiologii Szpitala Bielańskiego w Warszawie, gdzie samodzielnie wykonywał zabiegi implantacji stymulatorów i kardiowerterów-defibrylatorów serca oraz zdobył bogate doświadczenie w diagnostyce kardiologicznej nieinwazyjnej (echo serca, Holter ekg i Holter ciśnieniowy, testy wysiłkowe) oraz inwazyjnej choroby wieńcowej, wykonując koronarografie.

Życzliwe i profesjonalne podejście jest już teraz doceniane przez pacjentów leczonych ambulatoryjnie w Poradni Kardiologicznej i Internistycznej. Z zaangażowaniem realizuje się pomagając chorym w ostrych stanach internistycznych i kardiologicznych, lecząc w sali intensywnego nadzoru “R” w Oddziale Chorób Wewnętrznych w Nowodworskim Centrum Medycznym.

Jak nas zapewniono w dyrekcji NCM, optymalizacja obsady lekarskiej poprzez poprawę efektywności i bezpieczeństwa pracy w Oddziale, powinna usprawnić sposoby rozliczenia pacjentów i uefektywnić alokację kosztów, a także doprowadzić do skrócenia średniego czasu pobytu w szpitalu. Jednocześnie pozwoli to uruchomić ścieżkę przyjęć planowych do szeroko pojętej diagnostyki internistycznej z naciskiem na pacjentów o profilu kardiologicznym.

pk

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *