POWIAT. Nauczyciele odpuszczą?

2019-04-24 9:42:19

Ogólnopolski strajk nauczycieli nadal trwa. Mimo to, część placówek rezygnuje z protestu zupełnie lub częściowo

“Szanowni Rodzice. Informuję Państwa, że w związku z zakończeniem akcji strajkowej w PP3 od dnia 11.04.2019 r. (czwartek) nauczycielki powracają do pełnienia obowiązków.” – poinformowała jeszcze w pierwszym tygodniu strajku Dyrektor Publicznego Przedszkola nr 3 w Nowym Dworze Mazowieckim.

W Wielkanocny Poniedziałek podobną informację na swojej stronie internetowej zamieściło Publiczne Przedszkole nr 2 z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3. Tutaj również zakończono akcję strajkową i od dnia 23.04.2019 r. przedszkole zostało otwarte. Z kolei w szkole podstawowej tego samego zespołu szkół od 24 kwietnia uruchomiona zostanie świetlica. “(..) szkoła będzie prowadziła zajęcia opiekuńczo-wychowacze (świetlica) dla uczniów, którym rodzice nie są w stanie zapewnić opieki. Nie będą się odbywały zajęcia lekcyjne.” – poinformowano na stronie internetowej.

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 również nadal trwa akcja protestacyjna, ale dyrekcja informuje rodziców: “(…) zwracam się z prośbą o pozostawienie dzieci w domu po feriach świątecznych tj. od 24.04.2019 roku. Jeżeli nie będziecie Państwo w stanie zapewnić dzieciom opieki szkoła, będzie w tych dniach prowadzić zajęcia opiekuńcze w ograniczonym zakresie. (..)”. Przedszkole i żłobek w Modlinie Twierdzy w ogóle nie brały udziału w strajku.

M.A.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *