POWIAT. Mieli zakaz prowadzenia, wpadli w ręce policji

2022-03-30 4:27:16

W ręce policjantów nowodworskiej komendy wpadło w ostatnim czasie trzech kierujących, którzy nie zastosowali się do obowiązujących zakazów prowadzenia pojazdów. Postępowania prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim i w Pułtusku.

25 marca 2022 r. nasielscy funkcjonariusze zatrzymali do kontroli rowerzystę. Mężczyzna poruszał się jednośladem po drodze publicznej. Podczas sprawdzenia w policyjnym systemie okazało się, że 55- letni mieszkaniec tej gminy, posiada sądowy zakaz prowadzenia rowerów, wydany przez Sąd Rejonowy w Pułtusku.

Dwa dni później w ręce pomiechowskich mundurowych wpadł 30- latek z Nowego Dworu Mazowieckiego. Podczas interwencji w Stanisławowie na jaw wyszło, że kierujący kia mężczyzna, w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę. Posiadał bowiem obowiązujący do września 2022 r. zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, wydany przez Sąd Rejonowy w Nowym Dworze Mazowieckim.

29 marca br. rano, funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Pomiechówku zatrzymali na ul. Nasielskiej kierowcę renault. Podczas kontroli okazało się, że 33- letni mieszkaniec tej gminy ma aktywny, obowiązujący przez okres 36 miesięcy zakaz kierowania pojazdami, wydany przez pułtuski sąd.

Zgodnie z art. 244 kodeksu karnego, za niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów, grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Postępowania w tych sprawach nadzorowane są przez Prokuraturę Rejonową w Nowym Dworze Mazowieckim i w Pułtusku.

asp. sztab. Joanna Wielocha
KPP Nowy Dwór Maz.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *