POWIAT. Mieli zakaz prowadzenia, teraz grozi im 3 lata więzienia

2022-02-22 11:50:18

W ostatnich dniach na terenie powiatu nowodworskiego policjanci zatrzymali trzech kierujących, którzy nie zastosowali się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Każdemu z nich, zgodnie z kodeksem karnym grozi teraz do 3 lat pozbawienia wolności.

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim, 14 lutego br. na ul. Modlińskiej, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego bmw. Podejrzewali, że mężczyzna siedzący za kierownicą auta, posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Wkrótce, po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 58 – letni mieszkaniec Nowego Dworu Mazowieckiego ma zatrzymane prawo jazdy. Teraz grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

18 lutego 2022 r. również dzielnicowi z Posterunku Policji w Zakroczymiu podjęli interwencję wobec kierującego, który zlekceważył sądowy zakaz. Mundurowi, w Trębkach Nowych zatrzymali do kontroli drogowej 58 – latka z gminy Zakroczym, który kierował oplem, mimo obowiązującego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Tego samego dnia także czosnowscy funkcjonariusze w miejscowości Dobrzyń zatrzymali do kontroli drogowej kierującego peugeotem 24 – letniego mieszkańca powiatu nowodworskiego. Mężczyzna nie zastosował się aktualnego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, wydanego przez Sąd Rejonowy w Nowym Dworze Mazowieckim. Teraz, zgodnie z kodeksem karnym, mężczyźnie grozi kara do 3 lat więzienia.

asp. sztab. Joanna Wielocha

KPP Nowy Dwór Maz.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…