POWIAT. Kierowali mimo zakazu

2022-06-29 11:56:56

Od weekendu, w ręce nowodworskich policjantów wpadło już czterech kierujących, posiadających aktywne zakazy prowadzenia pojazdów. Niestosowanie się do sądowego zakazu to przestępstwo, zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności.

24 czerwca 2022 r. o godz. 15:00 dzielnicowy z nasielskiego komisariatu, na ul. POW zatrzymał do kontroli rowerzystę. Podczas sprawdzenia w policyjnym systemie okazało się, że 55- latek z gminy Nowe Miasto posiada obowiązujący do września br. zakaz kierowania rowerami, wydany przez Sąd Rejonowy w Pułtusku. Dwa dni później, ten sam mężczyzna został zatrzymany przez nasielskich mundurowych na ul. Płońskiej, gdy kierował rowerem, nie stosując się do sądowego zakazu.

28 czerwca 2022 r. około godz. 19:25 na ul. Płońskiej w Zakroczymiu, policjanci z tamtejszego posterunku podjęli interwencję wobec kierowcy skody. Na miejscu okazało się, że siedzący za kierownicą 25- latek z powiatu nowodworskiego zlekceważył sądowy zakaz. Mężczyzna posiadał wydany w kwietniu 2022 r. przez nowodworski sąd, obowiązujący 36 miesięcy, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

We wtorek o godz. 21:00 pomiechowscy mundurowi zatrzymali w Błędowie kierującego audi 28- latka. Sprawdzenie w policyjnym rejestrze wykazało, że mieszkaniec pomiechowskiej gminy w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę. Mężczyzna posiadał bowiem wydany przez Sąd Rejonowy w Legionowie zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, obowiązujący do kwietnia 2023 r. Podczas policyjnej kontroli funkcjonariusze ujawnili również, że podróżująca z nim 24- latka z powiatu płońskiego jest poszukiwana, w celu ustalenia miejsca pobytu.

Postępowania w tych sprawach, są prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim i w Pułtusku.

Przypominamy!!! Zgodnie z art. 244 kodeks karnego, kto nie stosuje się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

podkom. Joanna Wielocha
KPP Nowy Dwór Maz.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *