POWIAT. Kandydat na prezydenta zawita w Nowym Dworze Maz.

2020-02-13 1:53:07

W minionym tygodniu weszło w życie postanowienie Marszałka Sejmu RP w sprawie zarządzenia wyborów Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Tym samym rozpoczęła się kampania wyborcza

Do urn wyborczych pójdziemy w dniu 10 maja br. Zgodnie z kalendarzem wyborczym lokale będą czynne od godz. 7:00 do godz. 21:00. Wyborcy, który chcą złożyć wniosek o dopisanie ich do spisu wyborców w wybranym przez siebie obwodzie mają czas do 5 maja br. Obecnie swój udział w wyborach prezydenckich zapowiedziało 8 kandydatów. Jest to urzędujący Prezydent Andrzej Duda – popierany przez Prawo i Sprawiedliwość, Małgorzata Kidawa-Błońska – kandydatka z ramienia Koalicji Obywatelskiej, Władysław Kosiniak-Kamysz z partii Polskie Stronnictwo Ludowe. Popierany przez Lewicę (Wiosna, SLD i Razem) Robert Biedroń, kandydat Konfederacji Wolność i Niepodległość Krzysztof Bosak oraz kandydat niezależny Szymon Hołownia i były poseł Piotr Liroy-Marzec. Ostatnim, który ogłosił swoją chęć kandydowania w wyborach jest Mirosław Piotrowski, reprezentujący środowisko katolicko-narodowe. Do 26 marca komitety wyborcze mają obowiązek zgłosić swoich kandydatów do Państwowej Komisji Wyborczej celem zarejestrowania. Wcześniej muszą uzbierać 100 000 podpisów wyborców na listach popierających. Po tej dacie poznamy oficjalnych kandydatów, na których będziemy mogli oddać głos w nadchodzących wyborach.

Zanim to nastąpi warto zapoznać się z kandydaturami, szczególnie tych osób, które na politycznej scenie jeszcze nie gościły. W Nowym Dworze Mazowieckim będzie ku temu okazja już w najbliższy piątek 14 lutego. O godz. 18:30 w Nowodworskim Ośrodku Kultury odbędzie spotkanie otwarte z Szymonem Hołownią, który jako pierwszy zdecydował się porozmawiać z mieszkańcami naszych okolic i przedstawić swoją wizję prezydentury w Polsce.

MM

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *