Facebook

POWIAT. Kampania wyborcza wre

2019-05-23 7:19:19

W ostatnich dniach nasz powiat odwiedziło aż troje parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości

W piątek, w zakroczymskim Gminnym Ośrodku Kultury z żywym zainteresowaniem mieszkańców spotkał się poseł i kandydat do europarlamentu, Zbigniew Gryglas. Dzień później, również w Zakroczymiu, gościł Ryszard Czarnecki, którego główne zainteresowanie skupiało się na problemach oświatowych. Natomiast w środę, 23 maja z mieszkańcami wybierającymi się na miejskie targowisko rozmawiała poseł Dominika Chorosińska.

Cała trójka gości dość sprawnie się uzupełniała. O ile pani poseł, której wizyta odbywa się w czasie, gdy nasz tygodnik jest już w sklepach, zapewne skupia się na sprawach czysto społecznych. Natomiast Ryszard Czarnecki, który znany jest z aktywności w dziedzinie sportu i nauki, swoje spotkania zaplanował w niepublicznym przedszkolu Zgromadzenia Sióstr Wspomożycielek Dusz Czyśćcowych. Podczas rozmów z rodzicami i personelem placówki omówiono najbardziej bolące kwestie współczesnej edukacji. Podobnie było również na zakroczymskim pikniku rodzinnym, gdzie również pojawił się poseł Czarnecki z towarzyszącym mu innym z parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości, Piotrem Uścińskim.

Tymczasem Zbigniew Gryglas, w kameralnej atmosferze GOK-u przedstawił problemu bardziej ogólne, skupiając się na trudnej sytuacji Polonii w krajach postsowieckich i szeroko pojętej polityce międzynarodowej i krajowej. Tu największe zainteresowanie wzbudziła nadzieja na powrót do idei podatku od supermarketów. Nie zabrakło jednak odniesień do spraw lokalnych. Poseł nie unikał trudnych kwestii przyszłości lotniska w Modlinie, które obiecał wspierać. Z ożywionej dyskusji wynikało, że i jemu nie są obce problemu oświaty, szczególnie sprawa środków na wynagrodzenia dla nauczycieli.

Piotr Korycki

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *