Facebook
POWIAT. Gdzie na majówkę?

2019-04-30 9:56:40

Podczas majówki wszyscy szukamy odpoczynku, upojenia wiosną i słońca, którego brakuje po zimie. Zapewne nikt z Was nie wyobraża sobie spędzania tego czasu przed TV. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy propozycje, które mogą okazać się ciekawą formą spędzenia majówkowej wolności bez specjalnych przygotowań i planów

Zastanówcie się co lubicie a wiele z tego znajdziecie tu… na miejscu w Nowym Dworze i okolicach.

Kajaki: Wypożyczalnia nad Narwią od strony Twierdzy czynna będzie we wszystkie majówkowe dni. Dobra wiadomość kajaki jeszcze są i można je wynająć. Spływy mogą odbywać się na Wkrze, Narwi i Wiśle.

Plażowanie: Jeśli tylko pogoda dopisze nowodworski WOPR zapewnia dodatkowe patrole na Narwi i zachęca wszystkich do spędzenia czasu nad rzeką. Pływające pomosty do wędkowania i odpoczynku są już na wodzie.

Wypasiona kuchnia: Jest kilka propozycji kulinarnych: Restauracja Modelina w Twierdzy – zaskakujące autorskie potrawy zdolnego szefa kuchni, Borodino w dniu 3. maja zaprasza na rodzinny brunch (płacisz raz jesz ile chcesz), Bar Koza nad Wkrą w Borkowie otwiera się na wiosenny sezon i zaprasza na skosztowanie potraw z nowego menu i zapoznanie z nowymi mieszkańcami  – małymi  kózkami. Ta propozycja jest szczególnie ciekawa dla rodzin z dziećmi.

Spacer w koronach drzew:  Park Dolina Wkry w Pomiechówku to nie tylko miejsce na wspaniały wypoczynek ale i możliwość poznania fauny i flory z naszych okolic. Na terenie około 10 ha utworzono kilka ścieżek edukacyjnych idealnie wkomponowanych w nadnarwiański las. Propozycja szczególnie ciekawa dla najmłodszych czytelników.

Trochę historii: Garnizon Modlin będzie czynny podczas całego weekendu. Do zwiedzania zostanie udostępniony dziedziniec koszar i Wieża Czerwona. Również Muzeum Kampanii Wrześniowej i Twierdzy Modlin będzie do Waszej dyspozycji.

Będzie można również potańczyć! W Goławicach Pierwszych (gm. Pomiechówek) odbędzie się potańcówka w rytmach disco, na której wystąpi zespół Atlantis oraz Top Boys. Przewidziane są również wyrzuty kolorowego proszku holi do nabycia na miejscu.

Największym, bo trwającym 3 dni wydarzeniem będą niewątpliwie Dni Nasielska. Świętowanie rozpocznie się już w piątek 3 maja w kościele św. Wojciecha, gdzie odbędzie się koncert symfoniczny Odrodzenie. W sobotę na stadionie miejskim odbędzie się piknik rodzinny, gdzie wieczorem wystąpi zespół Raggabarabanda i gwiazda wieczoru – Kombii. W niedzielę tradycyjnie mieszkańcy będą mogli wziąć udział w Jarmarku św. Wojciecha.

Małgorzata Mianowicz

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *