POWIAT. Do urzędu nie wejdziesz…

2022-01-25 1:48:45

Przybywa zakażeń COVID-19. Skutkuje to m.in. tym, że będzie nam trudniej załatwić urzędowe sprawy

Zgodnie z nowelizacją dnia 21.01. Rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, urzędy administracji publicznej do 28.02 będą działały w ograniczonym zakresie jeśli chodzi o przyjmowanie interesantów.

Nowy Dwór Mazowiecki

W Urzędzie Miasta bezpośrednio będzie prowadzona jedynie obsługa interesantów w Urzędzie Stanu Cywilnego i Wydziale Spraw Obywatelskich.

W USC jednocześnie obsługiwana będzie jedna osoba, a w Wydziale Spraw Obywatelskich dwie osoby. W sposób tradycyjny USC będzie sporządzał wyłącznie akty nowo narodzonych dzieci oraz bieżące akty zgonu. Obsługa interesantów w Wydziale Spraw Obywatelskich będzie się odbywała wyłącznie po wcześniejszym, telefonicznym uzgodnieniu terminu i godziny wizyty (22 5122263, 22 5122262, 22 5122265). Pisma do Burmistrza Miasta i Urzędu Miejskiego można składać do specjalnie przygotowanej urny, ustawionej przy wejściu do Urzędu. Uwaga! Dokumenty będą przyjmowane bez potwierdzenia odbioru.

We wszystkich pozostałych sprawach prosimy o kontakt z Punktem Obsługi Interesanta

pod nr tel. 22 51 22 000 lub 22 51 22 222, e-mail: sekretariat@nowydwormaz.pl

Zakroczym

Ze względu na sytuacje epidemiologiczną Urząd Miasta zachęca do załatwiania spraw drogą telefoniczną pod numerem telefonu – 22 785 21 45, mailowo pod adresem e-mail – urzad@zakroczym.pl lub za pomocą elektronicznej skrzynki podawczej. Pisma i inne dokumenty można składać do specjalnie przygotowanej urny, ustawionej przy wejściu do Urzędu. Wraca obsługa klienta w holu urzędu. Jednocześnie będzie obsługiwany jeden klient. Od poniedziałku 24.01 obowiązuje zakaz przemieszczania się przez klientów po budynku urzędu

Osoby wchodzące do urzędu muszą obligatoryjnie zdezynfekować ręce, a także posiadać zasłonięte usta oraz nos.

Pomiechówek

Od dnia 24 stycznia 2022 r. Urząd Stanu Cywilnego będzie wykonywał wyłącznie zadania niezbędne do zapewnienia pomocy obywatelom, w szczególnych sprawach z zakresu: rejestracji stanu cywilnego, ewidencji ludności i dowodów osobistych.

Przyjmowanie wniosków, pism oraz innych dokumentów odbywać się będzie za pośrednictwem: – Elektronicznej Skrzynki Podawczej (ESP) Urzędu Gminy Pomiechówek, dostępnej na Elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej (e-PUAP), poczty elektronicznej, przesyłek pocztowych, specjalnie przygotowanej w Urzędzie w Punkcie Obsługi Klienta – skrzynki podawczej.

Urzędnicy zachęcają, aby przed złożeniem lub wysłaniem wniosku skontaktować się z pracownikiem merytorycznym UG, celem potwierdzenia prawidłowości i kompletności składanej dokumentacji. Takie działania wyeliminują ryzyko wydłużonego oczekiwania na załatwienie sprawy oraz usprawnią sam proces jej załatwienia. Wykaz wydziałów wraz z telefonami kontaktowymi do pracowników znajduję się na stronie internetowej

http://www.pomiechowek.pl/samorzad/urzad/wydzialy/

Czosnów

W Urzędzie Gminy w Czosnowie oraz w Komunalnym Zakładzie Budżetowym i Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej od 24.01 do odwołania zostały wprowadzone ograniczenie osobistego załatwiania spraw w jednostkach. W chwili obecnej obowiązują zasady identyczne jak opisane powyżej w gminie Pomiechówek. Wykaz danych kontaktowych do pracowników gminy znajduje się na stronie www.czosnow.biuletyn.net

MM

Comments

comments

1 komentarz

  1. jak to jest odpowiedz

    No naprawdę ich szkoda…to co w takim razie mają powiedzieć kasjerki np. Biedronki, gdzie przemiał ludzi jest nieporównywalnie większy? To pokazuje tylko absurdalność całego tego cyrku.

    P.S Rozumiem, że Redakcja kolejny raz nie opublikuje komentarza, który nie jest po jednej właściwej linii?
    Jeżeli fakty nie pasują do teorii, tym gorzej dla faktów, prawda?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *