Porwał pociąg. Przejechał półtora kilometra

2017-09-21 8:00:18

35-latek wtargnął do pomieszczenia maszynisty w lokomotywie, która stała na stacji Legionowo Przystanek. Zastraszył go, stłukł szybę i kazał jechać.

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek o godz. 4.00 nad ranem. Pociąg towarowy relacji Gdańsk- Pruszków zatrzymał się na stacji PKP Legionowo Przystanek, ponieważ na semaforze wyświetlany był sygnał ”stój”. W tym momencie do pociągu złożonego z lokomotywy i 23 wagonów podbiegł mężczyzna i chciał wedrzeć się do środka. Maszynista nie wpuścił napastnika, ale ten nie odpuszczał. 35-latek wskoczył na dach maszyny, gdzie prawdopodobnie został porażony prądem i spadł na ziemię.

Następnie kamieniem rozbił szybę, otworzył od środka drzwi i wtargnął do lokomotywy. Rozbite szkło poraniło dłonie maszynisty. Mężczyzna, grożąc pozbawieniem życia, kazał maszyniście ruszyć dalej.

Prowadzący pociąg drogą radiową powiadomił swojego dyżurnego ruchu, że w kabinie jest napastnik i kontynuje jazdę pod groźbą śmierci. Dyżurny skierował pociąg na boczny tzw. ”ślepy” tor i przekazał informację o napaści do Straży Ochrony Kolei. Ta z kolei powiadomiła policję.

Po przejechaniu ok. 1,5 km, na stacji Legionowo, Marcin S. zorientował się, że pociąg dalej nie pojedzie i wyskoczył na torowisko. Przebiegł tuż przed nadjeżdżającym kolejnym pociągiem, tak że o mało co nie został potrącony i uciekł w kierunku peronów.

Policjanci z wydziału prewencji legionowskiej komendy udali się za nim w pościg. Po kilku minutach mężczyzna został obezwładniony. W chwili zatrzymania był bardzo agresywny.

Okazało się, że 35- latek pochodzi z województwa świętokrzyskiego. Po zatrzymaniu policjanci zbadali Marcina S. alkomatem. Był trzeźwy. Trafił do szpitala. Do badań pobrano również jego krew, aby sprawdzić czy nie był pod wpływem środków odurzajacych.

Polsat News ustalił, że zastraszenie maszynisty nastąpiło z udziałem „jakiegoś przedmiotu”. Policja dla dobra śledztwa nie podaje jednak szczegółów.

Teraz Marcinowi S. grozi mu do 8 lat więzienia.

KPP w Legionowie

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *