Poradnik dla miłośników biżuterii, czyli jak zachować piękno srebra na wiele lat

2023-06-27 3:45:51
Od zarania dziejów to właśnie biżuteria uznawana jest za jeden z ponadczasowych prezentów pasujących niezależnie od okazji. Co istotne, dodatki jubilerskie zyskały już tak dużą popularność, że aktualnie są wybierane na upominek również dla najmłodszych! Wiedząc, jak dużą wartość sentymentalną ma biżuteria, przygotowaliśmy krótki artykuł, w którym wyjaśnimy, jak właściwie dbać o srebrne dodatki. Czytaj dalej i poznaj sposoby przedłużające blask Twoich wisiorków, kolczyków i bransoletek!

Dlaczego Twoja srebrna biżuteria utraciła swój blask? Krótko o procesie ciemnienia

Czy ciemnienie srebrnej biżuterii związane jest z jej oryginalnością? Nie! Proces ten jest zupełnie naturalny, a na jego zachodzenie ma wpływ wiele czynników. Przejdźmy zatem do wyjaśnienia, dlaczego na srebrnych dodatkach jubilerskich pojawia się nieestetyczny nalot. Do jego powstawania przyczynia się siarka znajdująca się w powietrzu, z którą srebro wchodzi w reakcje. Warto zaznaczyć, że proces ten zachodzi niezależnie od częstości noszenia biżuterii. To jednak niejedyny czynnik, jaki możemy wymienić. Ciemnienie może zachodzić o wiele szybciej, jeśli biżuteria nie jest właściwie przechowywana. Dodatkowo rozrzucona pośród innych elementów narażona jest na innego rodzaju zniszczenia np. zarysowania niekorzystnie wpływające na wygląd biżuterii. Kolejnym czynnikiem mającym ogromny wpływ na ciemnienie dodatków jest stosowanie perfum. Wiele osób popełnia błąd polegający na używaniu zapachów po założeniu biżuterii. Pamiętaj, że alkohol zawarty w perfumach również może przyśpieszać proces ciemnienia!

Kilka skutecznych sposobów na pozbycie się ciemnego nalotu! Poznaj je wszystkie

Jeśli Twoja ulubiona srebrna biżuteria ściemniała nie wpadaj w panikę, tylko podejmij odpowiednie kroki! Dobra wiadomość jest taka, że czyszczenie możesz z łatwością przeprowadzić z wykorzystaniem produktów, jakie masz w domowej szafce. Jednym z najbardziej znanych sposobów jest użycie pasty do zębów. Używaj do tego tylko i wyłącznie pasty bez drobinek oraz miękkiej ściereczki. W ten sposób pozbędziesz się nieestetycznego nalotu oraz nie doprowadzisz do powstania innych uszkodzeń. Pasta do zębów może zostać zastąpiona delikatnym mydłem. Namydl wilgotną ściereczkę i delikatnie przetrzyj biżuterię. Ciemny osad zniknie w mgnieniu oka! Podobnie jak pasta i mydło działa również oliwa z oliwek w połączeniu z cytryną. Jak widzisz, nie musisz posiadać specjalistycznych preparatów, aby odzyskać utracone piękno srebrnych dodatków.

Szeroki asortyment biżuterii na prezent czeka! Wybór będzie łatwiejszy, niż myślisz

Teraz kiedy już wiesz, jak dbać o srebrną biżuterię nie pozostaje Ci nic innego jak powiększyć swoją kolekcję lub zdecydować się na podarowanie jej bliskiej osobie. Przekaż jej skuteczne patenty na czyszczenie i zyskaj pewność, że tak cenny upominek przez lata będzie upiększał wszystkie stylizacje. Szeroki wybór srebrnych dodatków jubilerskich znajdziesz pod adresem Murrano.pl. W dostępnym asortymencie czekają na Ciebie eleganckie szkatułki, w których zmieszczą się wszystkie łańcuszki, bransoletki, pierścionki oraz kolczyki. Zarówno szkatułki jak i biżuterię, a dokładniej mówiąc, jej eleganckie opakowanie możesz spersonalizować. Miej świadomość, że upominki z dedykacją to najlepszy, a zarazem najprostszy sposób na podkreślenie jak ważna jest dla Ciebie osoba, której dajesz prezent. Jeśli jesteś zainteresowany ofertą, to już teraz przejdź do sklepu Murrano i wybierz prezent w korzystnej cenie wpisującej się w Twoje możliwości finansowe!

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *