Facebook

Poprawią stan chodnika

2016-03-31 2:27:51

Rozpoczęła się modernizacja chodnika wzdłuż ul. Bohaterów Modlina prowadzącego do Okunina. Miasto przeznaczyło na ten cel 100 tys. zł. Za tę kwotę uda się wykonać 600 metrów ciągu dla pieszych.

Chodnik modernizowany jest na mocy porozumienia między miastem a Mazowieckim Zarządem Dróg Wojewódzkich, który jest zarządcą drogi. Za prace odpowiedzialna jest firma Roboty Ziemne Budowlane Janusz Mróz z Legionowa. W postępowaniu przetargowym firma zadeklarowała, że wykona 350 metrów chodnika za kwotę 71 tys. zł. Ponieważ miasto zabezpieczyło w budżecie 100 tys. zł., dodatkowo uda się wykonać kolejne 250 metrów.
W ubiegłym roku odcinek o długości ok. 300 metrów wykonał Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich. Wówczas koszt prac zamknął się kwotą 120 tys. zł.
Mieszkańcy z niecierpliwością czekają, kiedy zostanie położony chodnik na całym odcinku wzdłuż ulicy Okunin. Ten od dawna wymaga remontu, podobnie jak nawierzchnia ulic. Jak informują przedstawiciele Urzędu Miasta, trwają rozmowy z Mazowieckim Zarządem Dróg Wojewódzkich, żeby w tym roku wykonać przynajmniej nową nawierzchnię chodnika do ulicy Gospodarczej. Jaki będzie rezultat rozmów? Czas pokaże.

AC

Podobne artykuły

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…