Pomóż małemu Filipkowi!

2015-07-21 2:29:58

Filipek cierpi na porażenie mózgowe. Jego rodziną jest babcia i starszy brat. Ze względu na duże koszty leczenia i ciężkie warunki bytowe Straż Miejska po raz kolejny organizuje akcję, w którą każdy może się włączyć i która ma na celu pomóc chłopcu

Nikt nie przechodzi obojętnie obok ludzkiej tragedii. Czasem może bardziej powierzchownie patrzymy na czyjeś nieszczęście, bo nas to nie dotyczy, ale przecież złe chwile mogą spotkać każdego, w każdym momencie. Często nie mamy na nie w ogóle wpływu. Najgorzej, gdy cierpi chore, osierocone dziecko. Dlaczego spotkała je taka kara w swoim krótkim życiu? Ale może być lepiej, można mu pomóc, ułatwić ciężkie dzieciństwo.

Mały nowodworzanin, 3-letni Filipek Ulański, cierpi na porażenie mózgowe związane z powikłaniami okołoporodowymi. Jego mama zmarła przy porodzie. Dwa lata później na skutek wylewu zmarł jego tata.

Filipem i jego starszym bratem w Twierdzy Modlin opiekuje się babcia. Dzięki mozolnej rehabilitacji oraz pomocy NZOZ Przychodna Rehabilitacji i Fizykoterapii Jolanty Warchulskiej Filip dziś siada, stoi podtrzymywany pod paszki i robi kolejne postępy. Niestety warunki bytowe rodziny są bardzo ciężkie, a koszty rehabilitacji i opieki nad chorym dzieckiem ogromne. Babcia chłopców z trudem radzi sobie z codziennymi obowiązkami oraz rehabilitacją Filipka. Dlatego zwróciła się do burmistrza Nowego Dworu Maz. z prośbą o pomoc. Prosiła, by tak jak 3 lata temu Straż Miejska pomogła Kubusiowi Kobuszewskiemu, teraz objąć opieką jej rodzinę.

Burmistrz przekazał sprawę do realizacji do Straży Miejskiej. Powołany został “Komitet Społeczny na rzecz pozyskiwania środków pieniężnych dla nieuleczalnie chorych dzieci z miasta Nowy Dwór Mazowiecki”, którego członkowie postanowili pomóc Filipkowi.

Podjęta została decyzja o zorganizowaniu dwóch imprez charytatywnych, z których całkowity dochód zostanie przeznaczony na rzecz chłopca. Pierwsza odbędzie się 22 sierpnia w Restauracji Borodino. Będzie to apel o pomoc skierowany do młodzieży “Półmetek dla Filipka” – impreza taneczna z udziałem gwiazd You Tube.

Drugie wydarzenie odbędzie się 26 września w Hotelu Royal. Będzie to “Bal Otwartych Serc dla Filipka” z udziałem gwiazd estrady, sportu i telewizji i ta impreza skierowana jest do dorosłych. Ilość miejsc na oba wydarzenia jest ograniczona. Informacja o sprzedaży biletów na obie imprezy pojawi się na profilu “Pomóż Filipkowi” na facebooku oraz na fan page`u miasta Nowy Dwór Maz.

W jaki sposób każdy z nas może włączyć się w pomoc choremu dziecku? Przede wszystkim dołączcie do utworzonego na facebooku wydarzenia “Półmetek dla chorego Filipka! Chcemy Youtuberów!” oraz “Bal Charytatywny Otwartych Serc Dla Filipka”. Już nie raz internauci pokazali, jak silną są grupą. Tym razem również mogą to udowodnić. Nawet kliknięcie “wezmę udział” pomoże w nagłośnieniu akcji. Organizatorzy apelują również o polubienie profilu “Pomóż Filipkowi”, na którym na bieżąco publikowane są posty odnośnie akcji oraz możliwości pomocy.

Uruchomione zostało konto w Banku MBS oddział w Nowym Dworze Maz., na które można wpłacać pieniądze. Zebrana suma w całości trafi na rehabilitację chłopca. Nr konta to: 19 8009 1062 0014 0520 5007 0001. Kontakt do organizatora akcji Małgorzata Wójcik – 530 347 626. Pomóc może każdy z nas. Każda złotówka to kolejna chwila rehabilitacji. Takich chwil potrzeba bardzo dużo.

 

Podobne artykuły

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…