POMIECHÓWEK. Znikająca kapsuła czasu

2017-02-26 2:00:13

Sala biologiczna w Szkole Podstawowej w Pomiechówku. Jakieś czterdzieści lat temu. Nauczycielka przynosi na lekcję wielki, szpulowy magnetofon. Ku uciesze dzieci zapowiada, że dziś nie będzie lekcji, nie będzie odpytywania… Zatem święto!

Na biurku stoi jednak magnetofon. Urządzenie znane nam wszystkim, ale tak obce, jak dzisiejszym nastolatkom loty na Marsa. Nauczycielka wyjaśnia, że dziś będziemy tworzyć kapsułę czasu. Coś, co zostawimy na dziesięciolecia i ktoś, kiedyś, gdzieś….
Każdy z nas, „wedle dziennika” podchodził do biurka i spełniał tam zadanie na miarę epoki: Mówił kilka słów o sobie. Już po wszystkim pani zapakowała tajemniczy sprzęt i zapewniła, iż będzie można kiedyś tę kapsułę czasu otworzyć i odsłuchać, co mówiliśmy będąc dziećmi.
Czasu upłynęło wiele. Nie ktoś, nie kiedyś, nie gdzieś, ale tu i teraz, dawni uczniowie 6B czy 7B z rocznika 1965 chcieliby tę kapsułę odczytać. Niestety, w szkole nikt o niej nic nie wie. Nie wiadomo kim była nauczycielka nagrywająca słowa uczniów ani co się stało

PIOTR KORYCKI
p.korycki@nowodworski.info

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *