POMIECHÓWEK. Zatrzymano dwóch nietrzeźwych

2022-03-21 10:26:53

W ostatnią sobotę mundurowi z Komisariatu Policji w Pomiechówku zatrzymali do kontroli drogowej aż dwóch kierujących na tzw. “podwójnym gazie”. Pierwszy z nich miał w organizmie blisko 1 promil alkoholu i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a kierujący motorowerem 1,3 promila. Postępowania prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim.

19 marca 2022 r. o godz. 9:30 funkcjonariusze pomiechowskiego komisariatu policji na ul. Sportowej podjęli interwencję wobec kierowcy motoroweru. Styl jego jazdy wzbudził spore zastrzeżenia mundurowych, postanowili więc sprawdzić stan trzeźwości 37-latka z Pomiechówka. Badanie wykazało u kierującego motorowerem blisko 1,3 promila alkoholu. Zgodnie z kodeksem karnym, za prowadzenie pojazdu mechanicznego znajdując się w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Tego samego dnia o godz. 15:30 w ręce policjantów wpadł kolejny pijany kierujący. 37- latek z Pomiechówka jechał ulicą Serocką. Mundurowi podczas kontroli drogowej od razu wyczuli od niego woń alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało w organizmie mężczyzny blisko 1 promil alkoholu. Podczas sprawdzenia w policyjnym systemie wyszło też na jaw, że 37- latek w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę, ponieważ posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Za kierowanie pojazdem mechanicznym wbrew sądowemu zakazowi i znajdując się w stanie nietrzeźwości, grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Postępowania w tych sprawach są prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim.

asp. sztab. Joanna Wielocha
KPP Nowy Dwór Maz.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *