POMIECHÓWEK. Wypadek z udziałem motocyklisty

2019-05-02 7:40:02

25 kwietnia w godzinach popołudniowych w Stanisławowie (gm. Pomiechówek) doszło do wypadku z udziałem samochodu osobowego i motocykla. Trwa wyjaśnianie przyczyn zdarzenia

W wypadku zderzył się samochód osobowy VW Bora i motocykl. Do zderzenia doszło kiedy kierujący samochodem 61-letni mężczyzna zmieniał kierunek ruchu, a 42-letni kierowca motocykla chciał go wyprzedzić. Obaj kierujący byli trzeźwi. Policja ustala obecnie okoliczności zdarzenia.

– Zdarzenie miało miejsce i zostało zgłoszone do PSP ok. godziny 18:30. W zdarzeniu drogowym poszkodowane zostały 2 osoby; kierowca oraz pasażerka motocykla. Do zdarzenia jako pierwszy dojechał Zastępca Komendanta Powiatowego PSP, który wracał tą drogą z pożaru lasu w Cieksynie. Razem z obecną przypadkowo ratowniczką medyczną udzielał kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanych. Po dotarciu na miejsce zadysponowanych jednostek ochrony przeciwpożarowej kontynuowano udzielanie pomocy poszkodowanym, a następnie obie osoby zostały zabrane do szpitala przez zespoły PRM. W działaniach ratowniczych trwających ok. 1,5 godziny brały udział 4 samochody i 13 strażaków PSP i OSP oraz 2 karetki pogotowia ratunkowego i 4 załogi Policji – informuje w komunikacie Oficer Prasowy KP PSP mł. bryg. mgr Tomasz Wołoszyn.

EG

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *